View Single Post
  #14  
Staro 20.08.2013, 13:10
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
A sto se tice cash-a, pa cash ostavis u banci pre nego sto odes kod nekog u stan i nema problema.
Valjda je veca frka tom koji izdaje, nego buducim stanarima/cimerima
evo moja situacija-znaci zena,sama, 50-ak kila, sa masu dokumenata za otvaranje firme i podosta casha (za moj pojam), dodem kod nekoga kao cimer recimo subotu navecer. ne bi mi bilo svejedno do ponedjeljka dok se banke otvore pa da sve to tamo polozim dovoljno mi je stresa sto sve to moram sama (ja ne radim a muz da pa je logicno da ja odem rjesiti tu papirologiju da bi mogli aplicirati za vizu). tako da opet dolazimo do toga da cu prvih par dana biti u hotelu,ali mi govorimo o tome da zaobidemo visoke troskove hotela jer imamo vec dovoljno troskova u startu i normalno da ces paziti na svaki cent.

a sto se tice updatea na forumu, zao mi je da stalno "stari" clanovi odgovaraju i trude se objasniti (iako njima svaka cast, skidam kapu do poda!), sigurno su i ovi svjezi imigranti prosli neke situacije koje tu nisu navedene, neke stvari su se vjerojatno izmjenile, mozda ima neka novija agencija za rentanje stana, pronalazak posla, mozda oni sami mjenjaju stan pa npr da stave-evo mi selimo ali ako ste zainteresirani ovo gdje smo sada bili je takva i takva cijena,lokacija itd...

jos jednom, svaka cast svima koji se trude podijeliti iskustva i savjete i jedno veliko hvala!
Reply With Quote