View Single Post
  #2  
Staro 09.05.2019, 23:13
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nutelyca Prikaz poruke
Prvo što ću Vas zamoliti je da mi ne odgovarate sa ''Imaš sve na forumu'' i sličnim odgovorima, jer zaista se trudim sve da pročitam i nađem, ali za nekoga ko je potpuno neupućen, ne uspevam da dođem do informacije i veoma je teško da se snađem u gomili tema, tekstova i knjiga.
Ne želim da mi neko reši problem samo mi je potrebna pomoć.
Pokušajte da se setite kada ste vi prvi put naišli na ovaj forum i generalno na ovu temu emigracije, sigurna sam da Vam nije bilo jednostavno.

Pitanje je kako naći posao u Americi, iz Srbije?
Naravno, obzirom da je odgovor na ovo pitanje u svakoj temi na forumu, teško mi je da se snađem.
Pored knjige koju je Uran preporučio - US Immigration Made Easy, nikakve druge osnovne informacije nisam našla, sve ostalo je nekako vezano za konkretne slučajeve.

Da li može neko da mi preporuči odakle da krenem, šta prvo da pročitam, gde da nađem najosnovnije informacije o nalaženju posla u Americi, bez predhodno dobijene vize? Da li neka firma može da nam obezbedi vizu? Da li postoji opcija apliciranja za neki posao u USA pre nego što dobijemo vizu, kao što funkcioniše u Evropskim državama (Norveška, Nemačka...)?

Moj momak je dispečer u jednoj Američkoj kompaniji, ima radno iskustvo godinu dana. Pošto je 100% posvećen svom poslu, i radi preko 12h dnevno, i zaista to voli i pronašao se potpuno u tome, već neko vreme razmišljamo koliko bi lepo bilo da taj posao može da radi u USA.
Ja sam student završne godine građevine na FTN.
Ove godine smo igrali DV, ali nismo izvučeni. Ogromna želja nam je da odemo u USA, kao i svima na forumu verovatno.

Možete li mi dati neki savet, knjigu, teme na ovom forum, yt kanal ili bilo šta slično odakle da počnem da se informišem?
Hvala puno svima.
a jesi li procitala tu knjigu sto sam preporucio ili si samo konstatovala da postoji ? U toj knjizi imas sve moguce savete i opcije, knjiga ima vec 17to izdanje.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote