View Single Post
  #61  
Staro 29.03.2015, 15:31
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Više bih voleo da pišem u drugoj temi, ali je zaključana

Hoću da uzmem auto preko craigsliste i da ga kasnije prodam. Fora zašto o ovome razmišljam je što će mi kompanija davati mesečni dodatak na platu koji mogu lepo da iskoristim i da mi još ostane preko nakon što sezona bude gotova. Onda bih tamo od sredine septembra, ili početkom oktobra gledao auto da prodam.

Sad, obraćam se više iz razloga što se ne razumem najbolje u automobile, a gađao bih neki koji ne troši mnogo (za američke standarde). Do sada sam video na oglasima da najviše ima japanaca i korejanaca, pa tek onda amerikanaca. Čak ima dosta i sabova i volvoa. Primećujem da za 2000 dolara može da se pazari pristojan auto. Kapiram da će sa registracijom (deo koji me dodatno buni) i osiguranjem da izađe do 3000.

Sad se setih - veliki broj volksvagena je na prodaji za male pare... Da smo u Srbiji, verovatno se ne bih razmišljao dalje, ali me ovde već ovo buni.

Imate neku preporuku za model, dosadašnja iskustva?

ps. Zanimljivu priču mi ispriča jedan Amer pre neko veče. On godinama vozi BMW, i na svake dve ili tri godine ga menja za novi. Pitam ga koliko ga izađe ta avantura i njegov odgovor je, pazite sad: $350 mesečno! Fora je u lizingu, ako sam ga dobro razumeo, a sinoć sam video da Honda ima akcije do kraja marta da za nekih od $130 mesečno pa na više, možete da dobijete nov auto.

Znam da ima neka fora, a pošto mislim da svejedno ne mogu da se uklopim u tu računicu, odustao sam od istraživanja za sada.

Fokus mi je na craigslisti.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo

Last edited by elefteros; 29.03.2015 at 15:37.
Reply With Quote