View Single Post
  #70  
Staro 20.05.2017, 03:24
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
Pozdrav. Nadam se da i posle dve godine ima zainteresovanih za ovu temu?! Potreban mi je savet - uzeo sam kola 2013. god. 55000 mil. na 60 meseci, 6%, 220 usd mesečno sa sve uključenim porezom, registracijom, tablicama, bla, bla... Imamo dve godine garancije na sve bitnije delove. Sada, moje pitanje je, koliko je potrebno da ih otplaćujem minimum meseci pre nego što poželim da ih otplatim u celosti, da ne bi kvario kreditni skor? Rečeno mi je da ne bi trebao da ih otplatim/menjam bar nekih 8 meseci. Voleo bih uskoro kada krenemo da zarađujemo, da ih dam kao down payment kod dilera pa da uzmemo nešto novije, sa boljom opremom itd. Da li je to moguće i da li postoji tako neka opcija? Nadam se da ste razumeli šta sam hteo da pitam!? Unapred zahvalan svima.
Na tvoj kreditni skor utice vise faktora
The formula is proprietary information, but FICO has made public the relative importance of 5 categories of information that form the basis of computing the score:
Payment History — 35% (placanje na vrijeme)
Amounts owed — 30% (koliko dugujes)
Length of Credit History —15% (duzina svake pojedinacne kreditne linije - kreditna kartica, auto kredit, itd)
New Credit — 10% (nova zaduzivanja)
Types of Credit in Use (“healthy” mix?) — 10% (da li imas vise razlicitih kreditnih linija)
A FICO score predicts the likelihood of becoming at least 90 days
delinquent on any credit obligation within the next 2 years

Vise na https://www.myfico.com/downloads/fil...fs_booklet.pdf

Mozes da uradis sve sto si napisao. Imaj na umu ako kola otplatis da vise nemas kreditnu liniju koja ti stvara kreditnu istoriju.
Reply With Quote