View Single Post
  #205  
Staro 01.11.2019, 14:23
PearCookie PearCookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.05.2019
US lokacija: NYC
YU lokacija: SP
Poruke: 57
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik PearCookie Prikaz poruke
Stigao je i meni povratni mejl od KCC, traže dokumenta (pasoš, izvod iz mkr i uverenje o nekažnjavanju), koja su spremna, ali imam i nedoumicu zbog sledećeg.
Tabela koja govori iz koje zemlje treba da podnesemo uverenje iz policije, kaže i sledeće, parafraziram: Ako ste živeli više od 12 meseci u inostranstvu i bili stariji od 16 godina, podnesite i zahtev iz te zemlje. Jasno uputstvo, u redu.
Moj slučaj je da sam bila na studijama u Njujorku od 2016-18. Šta me tačno buni? Negde na toj stranici sa tabelom sam pročitala da: Present and former residents of the United States should NOT obtain any police certificates covering their residence in the United States. Moj status je bio non-resident alien (na F-1 vizi).
Da li ja spadam u grupu former residents? Zašto vas sve ovo pitam? Istraživala sam koji bi to formular bio (slično našem o nekažnjavanju) i ako sam dobro razumela, zove se Certificate of Conduct i morala bih lično da se pojavim da zatražim taj dokument, što je trenutno nemoguće, jer sam u Srbiji.
Da li je neko imao ovakav ili sličan slučaj? Ili se sećate da ste pročitali nešto slično na forumu, uputite me gde da čitam.
Hvala na strpljenju.
Da odgovorim na svoju nedoumicu: stigao mi je danas mejl o primljenim, obradjenim dokumentima, kažu dokumentacija potpuna. Poslala sam samo ono što se traži (Pasoš, Izvod iz MKR i o nekažnjavanju), bez tog njihovog dokumenta, oko kog sam izpaničarila, bez potrebe.
I još nešto, na kraju mejla stoji: *** New Presidential Proclamation on Health Care: Beginning November 3, 2019, you must be able to demonstrate to the consular officer at the time of interview you will be covered by approved health insurance within 30 days of entry into the United States or have the financial resources to pay for reasonably foreseeable medical costs. Inability to meet this requirement will result in the denial of the visa application. For complete requirements and/or exemptions, visit https://travel.state.gov/healthcare.***
Budimo spremni.
Dodatna informacija: Obrada je trajala koji dan preko 3 nedelje.
__________________
DV 2020
Reply With Quote