Tema: A Kanada?
View Single Post
  #483  
Staro 17.06.2020, 06:37
marjan77 marjan77 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.02.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tripko Prikaz poruke
Poz, evo i ovde da napisem koju rec o mom iskustvu sa radnom vizom za Kanadu.
Pre par dana sam pasos poslao na viziranje posto VAC u Beogradu ne radi i morao sam kuriskom sluzbom da ga posaljem, posto sam dobio informaciju da je jedna osoba skoro to odradila i dobila viziran pasos.
U decembru prosle godine kolega udje u kancelariju i kaze evo ko hoce u Kanadu ima oglas, traze se arhitekte pa ko hoce nek se prijavi. U meni se to vece nesto prelovi i prijavim se. Adeco je ovde vodio prve razgovore a posle sam imao s njihovim HR razogovor i jos dva sa gazdom i glavnim arhitektom. I posle par dana dobije mail od HR Welcome to Canada.
E sad firma je angazovanog imigracionog sluzbenika koji sve papire sredjuje, na vama je da ih samo prikupite odavde sta vam traze i posaljete scenirane. Imigracioni sluzbenik u vase ime podnosi zahtev i sredjuje sve papire sto je za mene bila idealna opcija. Troskove placa firma stim sto ce mi to kasnije odbijati od plate. Dokumeta koja se traze nisuuopste komplikovana ako idete sami i dokumeta su sledeca, popunjavanje par obrazaca sa osnovnim podacima a potrebni su sledeci dokumenti. Izvod iz Mupa, Izvod iz maticine knjige rodjenih, radna knjizica ili izvod iz PIO fonda, uverenje iz vojske ili vojna knjizica/ ja sam dao uverenje posto sam civilno sluzio/, preporuke tj treba da dodazete bar da ste godinu dana radili u struci i da ste kvalifikovani, i diploma naravno. I mislim da bi to bilo to i jos njegovi papiri koje trebaju da se popune ali to sam vec rekao su to stadnardni podaci.
Posle mi drugar kaze koji ima rodjenog brata u Torontu posto ja idem u Waterloo koje jedno 100km udaljen od Toronta da su oni sigurno posto su iz manjeg mesta dobili olaksice za angazovanje radnika i da je tako lakse doci do vize nego da ste u nekom vecem gradu. Sto i meni odgovara manje mesto manja guzva. Stan uzimam preko firme najverovatnije imam par opcija jos uvek se oko toga nismo dogovarali ali to je najmanji problem. Plata nije nesto wow ali razumem da ja krecem od nule sto je ovo i plata za taj nivo. Ako nekog nesto interesuje nek slobodno pita.


Jel ste polagali ielts test engleskog jezika?
Na koji period imate ugovor da preduzećem?
Reply With Quote