View Single Post
  #529  
Staro 17.11.2015, 17:33
tijana2401 tijana2401 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

E ovako drugari da se i ja javim. Rezultati bas i nisu najbolji, dobili smo AP.
Dolazimo oko 8:15 ispred ambasade, puno ljudi je bilo za turisticku, ali strpljenje je tu.
Ulazimo i prolazimo detektor, uzimamo broj i sedamo. Posle 30tak minuta cekanja, ulazimo u sobu gde nas ceka nas sluzbenik, koji kaze da pripremimo sva dokumenta. Za mene, kao nosioca su uzeli: dobitnu stranu i zakazan intervju, izvod iza maticne knjige rodjenih, kovertu sa lekarskim, da nisam osudjivana, da se ne vodi postupak protiv mene, slike 2, pasos naravno, ds formular, sva svedocanstva i diplome. Za supruga, da nije osudjivan, da se ne vodi postupak, lekarski, 2 slike i pasos. ( svedocanstva i diplomu je vratio odmah ). Takodje, da li smo slike sa svadbe, medenog meseca i raznog perioda oko 200 ( NA ULAZU NISU DOZVOLILI CD ). Potom nas je pitao, od kada se znamo, dal smo bili u SAD, da li smo ziveli u nekoj drugoj zemlji, cime se bavimo, koliko je ljudi bilo na svadbi, koju sam skolu zavrsila i gde se nalazi i mozda po jos neko pitanjce. Kaze nam je da je to to i da smo slobodni do pola 2.
Oko pola 2 dolazimo ispred, oko 2 ulazimo, prolazimo istu proceduru, i sedamo da cekamo. Posle sat vremena, prozivaju nas, prilazimo konzularki koja krece razgovor sa nama na srpskom jeziku. Pitanju su ista, da li smo bili u SAD, od kad se znamo, gde smo se upoznali, dal smo to planirali, cime se bavimo, sta studiramo, da li smo putovali negde, mi iznosimo nasu situaciju da smo u oktobru planirali svadbu a ovo nas je ubrzalo i ostala standardna pitanja, dok nije pitala zasto se nismo vencali u crkvi, sto je nas malo sokiralo i zbunilo, jer prosto vera je diskutabilna. Posle toga postaje tmurnija, kaze da sacekamo, i uzima onaj papir i pise AP. Potom nas pita da li znamo engleski, mi kazemo da, i ona nam saopstava da ja kao nosilac ispunjavam sve uslove za gc kao i on, da imamo puno slika i svega, ali nju nismo ubedili u ovom trenutku da je to brak iz ljubavi i da je napisala AP, da razmisle koji dan, i da sacekamo. Potom nas opet proziva isti sluzbenik koji nam daje taj list i kaze da ce to trajati 2, 3 dana, pa cemo znati.
I odlazimo kuci malo razocarani ali optimisticni. Eto drugari, to je nase iskustvo za sada.
__________________
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - IZVUCENAA

05.05.2015. Session timeout, cuveni i dugotrajni
08.05.2015. Selected!!!! CN 2016EU00007xxx
09.06.2015. Poslat ds formular za supruga i moju malenkost
02.11.1015. Zakazan lekarski u Smiljanicevoj
17.11.2015. Zakazan intervju - AP
30.11.2015. Preuzet pasos sa vizama
16.12.2015. Belgrade-Miami-Key West
Reply With Quote