View Single Post
  #3  
Staro 31.07.2014, 19:05
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Ja imam privatnu firmu, od dokumenata sam nosio izvod prometa iz banke po racunu firme i zadnjih 6 meseci, resenje da sam ja osnivac, izvod sa mog bankovnog racuna za zadnjih 6 meseci, resenje o koriscenje god odmora its. uglavnom nije me nista pitao za firmu, nije mi pogledao ni jedan dokumenat sem pasosa isto tako i za suprugu, nego nas je ladno odbio uz izgovor da ne zadovoljavamo kriterijume za tur. vizu ma sta god mu to znacilo
Ja sam nosio isto ono sto je i Voja nosio, ali meni su odobrili. Mislim da je najvaznije da ubedis konzula da si stvarno turista i da ces se vratiti nazad, bez razlike dali ce razlog biti firma, stan, porodica i sl.

Ono sto puno pomaze kad trazis turisticku vizu su prethona putovanja. Ako imas u pasosu kojekakvih drugih viza ili pecata, to isto pomaze dosta. Naravno, i ako si bio ranije u USA i vratio se na vreme, to isto moze da pomogne.

Da ponovim, ja sam iste papire o firme nosio kao sto je i Voja, ali smo supruga i ja imali oboje firme na svoje ime, a dostavili smo i stare iskoristene pasose u kojima je konzul uspeo da izbroji pecate iz 14 razlicitih zemalja sto ga je naravno ubedilo da smo turisti.... a o firmama nas je jedva i pitao...
Reply With Quote