Tema: Ds260 - 2020
View Single Post
  #19  
Staro 12.05.2019, 18:37
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
F1 viza je u pitanju tako da mislim da ne bi trebalo da imam problem sa promjenom statusa. Svakako, ne bih isao na tu AOS opciju nego ako budem imao ikakve sanse, slao bi DS260 sa zahtjevom za consular processing, upravo zbog tako visokog broja.

Plan je svakako sada da se fokusiram na studentsku vizu, pa ako bude sta od ovog - bude. Znacemo vise iduce godine. Izvuceno je bas puno ljudi sa visokim brojevima (prijavljuju cak i neke sa 60k) tako da nikad se ne zna
obrati paznju i na jos jedan aspekt. Iako nije zabranjeno da se iz F1 predje na GC, americke konzularne vlasti mogu da odbiju kao sto i odbijaju ljude za F vizu ako posumnjaju da studije nisu primarni cilj tj da postoji namera da se ostane u Americi ili radi nesto drugo mimo studija.

Kad odes da vadis F1 treba da razmislis sta da kazes sluzbeniku, jer on verovatno moze da vidi da si izvucen za GC...

Narocito sto je praksa da se malo ceka na F1 vizu jer posle intervjua ide security check koji moze da potraje. Ja bih tu bio krajnje oprezan i informisao bih se dobro.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote