View Single Post
  #5  
Staro 27.11.2016, 17:46
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Citam ovaj stari post, pa se pitam, da li se mora traziti re-entry permit ako nosilac zelene karte boravi van USA 10-11 meseci u jednom (prvom) izlasku iz Amerike?... u ovom postu pise za svaki izlazak preko 6 meseci mora re entry permit, a ja se pitam da li je to i sada tako obzirom da je ovo post star vise godina... a i cini mi se da sam na drugom mestu procitao da je mozda malo drukcije to pravilo
Problem je sto "pravilo" na ulasku u zemlju sluzbenici tumace po nekom svom nahodjenju tako da nije zgoreg uzeti Re-Entry Permit.

Meni je pre godinu dana jedan napravio scenu zato sto sam bio napolju 4 meseca i provukao kroz kontekst kako moja situacija zahteva taj "neki" dokument. Nije ni znao kako se zove "taj dokument" dok ja nisam upitao posle 30 sekundi da li on u stvari misli na Re-Entry permit. "DA!" - na sta sam ja rekao da nikada nisam bio duze od 6 meseci van US i da sam napolju zbog skole i to ne u domovini nego na totalno desetom mestu. Pustio me je nakon kraceg natezanja, ali svakako nije bila prijatna situacija. To neko vidjenje i poimanje ostatka sveta medju velikim brojem Amerikanaca ocito ide u smeru da je Amerika najbolja zemlja na svetu, da niko ko moze da zivi u Americi nema potrebe da provodi van zemlje duze od par nedelja koliko mozda moze da traje odmor, neka hitna situacija ili poslovni put. Svako ko se zadrzi van zemlje duze je vecini njih "sumnjivo lice" i onda krece propitivanje i maltretiranje...

Ima ljudi koji bez permita udju i posle 11 meseci... Bukvalno na koga naletis...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote