Tema: Pomozite
View Single Post
  #32  
Staro 16.04.2013, 19:29
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dinna3008 Prikaz poruke
ja ti ne bi savjetovala da išta pišeš što nije tačno, pravnik si i trebalo bi da znaš kako se šta vrednuje, ti sini bachelor prava već diplomirani pravnik po starom sistemu prema tome nemoj ništa izmišljati prevedi diplomu i ponesei je takvu kakva jeste. I tačno je da se naš fakultet prava ne prizna u cjelosti već samo neki predmeti koji su nam kao zajednički jer ovdje je pravo sasvim drugačije od našeg prava.
Slazem se u potpunosti. Medjutim, gdje god u formularu zatraze da napises stepen obrazovanja nemas nista izmedju bachelor i master. Ovo po starom programu nije ni jedno ni drugo i dolazis u situaciju da napises nizi stepen ili da neko pomisli da lazes.

Znam i da velika vecina ispita ne bi bila priznata ali u prepisci sa nekoliko unverziteta u USA, saznao sam da neki od njih uzimaju u obzir odredjeni broj ispita, 10+ godina radnog iskustva na odredjenim poslovima (uz dobar dokaz), in-service trainings koji su u vezi s tim poslom (uz certifikate), itd i onda zasjeda board koji ti da odredjeni broj bodova i kaze ti koliko ti i sta jos treba za odredjeni stepen obrazovanja. Ima li neko iskustva u vezi s tim?