View Single Post
  #5  
Staro 09.05.2017, 10:32
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik boljeVreme Prikaz poruke
postoje dosta povoljne opcije da u zbirnim transportima saljete stvari za USA tako da nista sto je "pokretnina" ne ostavljate sa sobom
mom rodjaku smo slali neke stvari zbirnim transportom i kontejnerom za Chicago, tome ima nekoliko godina i znam da su u pitanju bile i neke slike itd
pa su bile i dozvole od ministarstva za trasnport umjetnina sa certifikatima o vlasnistvu itd itd
znam da je bilo u pitanju jedan paket sa deklaracijom lomljivo zbog slika ukupne tezine 100kg i da je transport trajao oko 3 mjeseca do finalne destinacije
cijene se ne mogu sjetiti ali znam da su to radili preko http://www.icontainers.com/

I da su iskustva skroz pozitivna i skroz ok

to je neki nacin da dosta povoljno posaljete stvari koje ste vec jednom u zivotu kupili i platili bilo garderoba ili ko zna sta, jer cemu ponovo kupovati

Elektroniku nebih nikada slao, jer je to po meni glupost
i zasto se ogranicavati na dva kofera po 23kg
Odakle ste ovo slali, jer izgleda da oni rade od luke do luke? Sto u mom slucaju znaci da bih trebao organizovati prevoz do Ploca, pa dalje.

Nije ni bitno, ima ih dosta, pa cu vidjeti sta da radim. Iskreno, osim nesto slika i sl, i ne pada mi na pamet sta bih mogao poslati.

Ja se upravo selim iz Nigerije, pa saljem i frizider, i zamrzivac, i slike..., ali je drugacije kada firma placa, a sama procedura i nije bas tako jednostavna. Konkretno:

For export:
• copy of passport
• copy of work/resident permit
• copy of last exit/entry into host country
• export authority letter typed on company's letter head (attached format for both air and sea). Original to be given to our crew on the packing day

For import - Returning Bosnian citizens:

Bosnian citizens must be present for the customs clearance process. Bosnian citizens can only import goods duty free if they have been away from Bosnia for 1 year or more and the following documents are submitted to customs authorities:
• Certificate from the Bosnian Embassy at origin stating that the shipper has lived outside Bosnia for more than 1 year – this is mandatory and must be in original If client wants to avoid paying taxes and duties this is mandatory. It has to be from Embassy, unfortunately no company letters will help.
• Detailed packing list with value on it for each item – Will be prepared by us. You will sign the list if needed at the spot in Bosnia.
• Declaration from the shipper stating that the goods are all used and they are in his/her possession for more than 12 months and that he/she doesn't use privilege of free import of goods in last one year (must be stamped in local municipality) – Sample attached. (izjava import baf) – Instructions where to insert name and required details are in the document.
• CIPS application showing the date when the owner is reported to Bosnian authority after coming back to Bosnia. Document from local office. Must be provided at the spot after clients arrival. Signed and notarized at public notary in Bosnia. Date on this document must be new (date after issuance of Embassy document)
• Authorization to destination agent that they can do customs clearance (must be stamped in local municipality) Sample attached – POA. (uvozna dispozicija BAF)
• copy of ID card and copy of passport


Poenta je da vam nijedna drzava nece dozvoliti da tek tako unosite stvari a da ste oslobodjeni placanja carine i poreza. Ovo je procedura za Bosance, a vjerujem da je i za Srbiju slicno, a sigurno je da i SAD imaju svoje zahtjeve. Slazem se da je apsurd slati elektroniku, sto zbog cijene, sto zbog napona i frekvencije, a na kraju krajeva i carine.

Ja opet nekako mislim da cemo nas 4 moci ponijeti sve u tih 184 kg. Moja logika je da gledam vrijednost po kilogramu tezine. Npr. ponijecu neke kuhinjske stvari (japanske nozeve), jer su dosta skupe, a tezina je 2-3 kg, ili npr. kozne cizme ili jaknu, dok naravno ne bih nosio stvari koje zauzimaju puno prostora, a jeftine su.
Reply With Quote