View Single Post
  #4  
Staro 11.06.2017, 23:30
Sookie Sookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.08.2016
US lokacija: TBD
YU lokacija: BiH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Evo ja sam došla u Amerku niti koga znam ovde, niti imam koga.
14 juna će biti već tri sedmice da sam ovde.
I većinu stvari sam evo skoro riješila.

Šta sam ja radila?
Jako, jako, jako puno istraživala. I kad pomisliš da sam već sve živo prerovila i istražila, ja sam istraživala i dalje.
Imala sam sreće i još uvijek imam sreće u pogledu ušteđevine.
Našla sam sebi cimerku preko određenog sajta.
roomster.com i roommates.com su dobre stranice.
Samo pazi, čak i ako dogovoriš smještaj, to ne znaći da će te smještaj i čekati.
Prva djevojka sa kojom sam imala dogovor se naprasito predomislila 24h pred moj put. Nike mi čak ni javila da se predomislila, nego sam ja skontala kad mi nije odgovorila na poruku.
Zbog toga sam 7 dana provela u hotelu koji me koštao kao negdje mjesečna kirija.

Posao sam tražila i prije nego što sam došla u USA. Po dolasku sam sebi dala sedmicu da odmorim, i prvi radni ponedeljak sam počela slati prijave za posao. U jednoj sedmici sam poslala 35 prijava. Prošle srijede sam imala prvi intervju, i petak su mi već javili da sam dobila posao.

Naravno, daleko je lakše kada imaš nekoga ko će ti sve pokazati i uputiti te, ali je isto tako moguće sve ovo i sam uraditi.
Bitno je samo sam sebe dobro organizovati i biti spreman na to da neće sve ići po planu. I baš zato treba imati spreman plan B i C i D, E i Ž ako treba.
Moraš biti svjestan da ništa ne možeš kontrolisati, ali da se ti možeš svemu prilagoditi.
Sretno!
Reply With Quote