Tema: Maryland
View Single Post
  #23  
Staro 29.11.2012, 08:57
Dincha Dincha je offline
Član
 
Datum prijave: 09.01.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno

Sto se tice Arundel Mills-a to je po meni najbolji trzni centar u Maryland-u.
Na zalost ne zivim u Rockville, ali cesto idem tamo i mislim da je Rockville i Bethesda najbolja opcija za porodicne ljude u Maryland-u, zatim Gaithersburg, Germantown... sa istocne strane Columbia, Elkridge, Severn, Glen Burnie.
Sa Balimorom ja nisam ni malo odusevljen, ziveo sam blizu godinu dana i samo sam mozda tri puta obisao centar grada, uvek kad sam imao prilike da odem negde ja sam isao u Washington ili Annapolis. Cene stanova se u principu krecu od 1000, 1100 pa navise, postoji sajt za pretragu stanova u Americi pa se mozete uputiti oko cena i svega ostalog. Naravno u vecini naselja troskovi idu posebno ili vam naselje obracunava potrosnju svega ostalog i salje poseban racun ali cenu troskova spaja sa cenom stana pa sve to placate kao jedan racun. Struja se placa posebno. Neka naselja imaju grejanje na gas i dosta je jeftiniji nego na struju, leti hladjenje je svuda na struju. Razlika zimi izmedju gasa i struje moze da dostigne i do 200 dolara. Grejanje na gas i ostali sitni troskovi mogu biti na mesecnom nivou oko 100, 120 u proseku + cena stana, leti oko 70, 80, grejanje na struju u fazi testiranja, ali troskovi oko 35 i najveci racun za sada oko 160, temperatura najniza oko 0.
+ 15 za osiguranje za stan, ukoliko osigurate kola i stan u istu kompaniju mozete dobiti osiguranje za 10, dve osobe na jednoj polisi osiguranja.
Reply With Quote