View Single Post
  #63  
Staro 06.05.2013, 17:48
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nenadku Prikaz poruke
A zasto nema potrebe, pa i tako dobijaju turisticke vize na lepe oci znam jednu zenu i njen sin podneli su za turisticku vizu a uz to im je dao garantno pismo njen dever iz USA, nije bitno koje mesto, i su otisli, a tamo su ostali da zive i plus to nije imala nikakvo zaposlenje,znaci aplsolutno nikakvo, a njen sin tek zavrsavao 4 godine srednje skole
Upravo zato i ne odobravaju takve vize kad neko ima nekog prijatelja rodjaka u USA. Njoj su odobrili jer je ona zena u godinama i mala je verovatnoca da ce ih prevariti kao sto je uradila. (jer je mala verovtnoca da zena u tim godinama ide u USA da pocinje karijeru) Ali predpostavljam da ti nisi u tim godinama tako da spadas u 'rizicnu' grupu POGOTOVO ako imas nekoga u USA da ti pomogne kao njoj. Ja da radim u Ambasadi i ti da mi kazes imam rodjaka u USA cim bi to progovorio odmah bi ti rekao "zao mi je ali ne mozemo da vam odobrimo vizu". Prvo sto bih pomislio aha ovaj ima rodjaka u USA ok odbicu ga, mozda mu pomogne da ostane.

Citat:
To samo zavisi ko ti pravi razgovor i dali je raspolozen ili ne .Sve drugo pada u vodu
Ovo nije tacno. Upravo samo zavisi od Zakona i sistema koji je napravljen tako da diskvalifikuje ljude ti mozes da odes kod bilo koga na salter od njih odgovor ce ti biti isti.


ps: Naravno nemojte ni pokusavati da idete na b1/b2 turisticku vizu da bi ostajali u USA. Ne samo sto cete nasteti sebi vec i drugima jer Ambasada broji koji procenat njih je zloupotrebio vizu a da bi Srbiji ukuinuli vize potrebno je da bude manje od 6% odbijenih (ili tako neka cifra).

@nenadku
Predlazem ti da sednes i da proucavas 3-4 meseca sve o b1/b2 turistickim vizama pre nego sto predas bilo sta u ambasadu. Koristi internet google, search sve po 3-4 sata dnevno. Ako planiras da ostanes u USA onda bolje odmah apliciraj za neku imigracionu vizu.
Reply With Quote