View Single Post
  #1045  
Staro 16.04.2016, 16:44
JanaM JanaM je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2015
US lokacija: Los Angeles, CA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 8
Nepromenjeno

Pre svega zelim da se zahvalim svima koji su svojim angazovanjem ucinili da ovaj forum bude izvor neiscrpnih informacija. Zahvaljujuci svima koji su svoja iskustva podelili ovde, ceo proces pripreme za intervju kao i sam intervju je prosao prilicno bezbolno. Suprug i ja smo pasivni ucesnici od momenta kad smo saznali da smo izvuceni. Nismo se ukljucivali do sada, jer na sva pitanja koja smo imali, odgovor je neko vec dao. Licno iskustvo smo tek sad stekli, koje ovim putem zelimo da podelimo sa vama i na taj nacim vratimo bar delic onoga sto smo od ovog foruma uzeli..
Nas intervju je bio zakazan za 12.04. Lekarski pregled smo uradili desetak dana pre intervjua. Moja preporuka za sve koji ce na intervju ici pre maja (u godinama koje dolaze) je da vakcinu protiv gripa prime na pocetku sezone gripa. Mi nazalost to nismo uradili i dosli smo u situaciju da u martu mesecu cekamo da se oporavimo od gripa da bi mogli da primimo vakcinu za pomenuti, sto je totalni apsurd..Takodje oni koji ce vakcine primati u lokalnom domu zdravlja, treba da imaju u vidu da pojedini lekari ne zele da daju vise vakcina u istom danu, naime zbog opasnosti po imunitet treba da prodje najmanje dve nedelje izmedju vakcina!? (sto je dr. u Smiljanicevoj rekla da je totalna glupost). Mi posto smo se kasno javili i nismo imali toliko nedelja na raspolaganju, sve vakcine smo primili na lekarskom pregledu u Beogradu, naravno odjednom. Ono sto je interesantno, vezano za lekarski pregled jeste to da smo tamo upoznali momka koji je dan ranije imao intervju na koji se pojavio bez obavljenog lekarskog pregleda, u ambasadi je prvi put cuo da mu to treba!?! Uglavnom, obavio je razgovor sa konzulom i bez toga, kvalifikovao se i receno mu je da sto pre obavi lekarski pregled..
Sto se samog intervjua tice procedura je bila ista kao i kod svih koji su bili pre nas, s tom razlikom da mi imamo dete od 16 godina i pri razgovoru sa konzulom glavni akcenat je bio na tome. To je jedina stvar koju nigde nismo procitali i bili smo zateceni kad se konzul obratio nasoj cerki i poceo da joj objasnjava da sa 16 god. ona moze da udje u bracnu zajednicu i da zbog toga mora da potpise da nije udata, u suprotnom gubi mogucnost da se kvalifikuje za zelenu kartu..Dat joj je dokument kojim tvrdi da nije udata, to je procitala i potpisala nakon cega su nam cestitali i pozeleli srecu u USA, s tim da moramo jos da im dostavimo izvod iz kaznene evidencije za maloletnike. Znaci, oni koji imaju decu stariju od 16 god. potreban im je ovaj dokument koji se vadi u sudu za maloletnike! Mi smo taj dokument dobili za 5 min. (ne ceka se, bar je kod nas bio takav slucaj) i konacno pozeleneli 14.04.2016.god.
Ono sto je jos interesantno, a cini mi se da nije do sada pominjano je da u cekaonici postoji kompjuter i stampac kojim mogu da se posluze svi kojima je to potrebno. Porodica koja je bila u isto vreme kad i mi, je napravila greske pri popunjavanju DS 260 formulara. Receno im je da tu na licu mesta pristupe svom formularu i isprave to sto su pogresili.Takodje jedan momak je stampao konfirmacionu stranicu ili nesto slicno, sto nije imao kod sebe..
Sto se dokumenata tice vraceni su nam originali izvoda iz MKR, zadrzane fotokopije. Imali smo i fotokopiju MKV, ali to je zadrzano zajedno sa originalom. Kao nosilac predala sam samo diplomu fakulteta (fotokopiju) nisu pitali niti trazili svedocanstva ili diplomu srednje skole.
Cestitke svima koji su pozeleneli do sada i da ista sreca prati one kojima intervju tek predstoji.
U junu, cim se deca raspuste mi smo naputu za LA.. Ako ima nekih dodatnih pitanja tu smo
Sve najbolje!!
Reply With Quote