View Single Post
  #67  
Staro 05.11.2019, 14:48
Jelena1984 Jelena1984 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 30
Nepromenjeno

Evo i ja da se javim, ja sam veca pricalica od muza, a sigurna sam da hocete detalje
Malo smo poranili, nekih pola sata i pustili su nas odmah unutra. Dali nam broj, prozvali posle par minuta i prvo pitanje je bilo "Dobar dan, jeste li spremni za Ameriku?". Predali smo sve originale i kopije (pored onih dokumenata koji su se slali na kcc) diplome nosioca, izvod iz knjige vencanih, slike i medicinski pregledi. Pitao nas je jesmo li nekad bili u Americi i kakvi su nam planovi i to je to, rekao da sacekamo da nas opet prozovu. U medjuvremenu su prozvali supruga da plati vize, sacekali smo malo i onda su nas opet prozvali. Opet ljubazna konzularka, koja je imala razumevanja za razdrazljivu decu, uzela nam je otiske i rekla meni da mogu sa decom da se vratim u prostor gde su igracke, a da ce sa Mirkom popricati. Pitala ga je cime se bavi, gde planiramo da idemo i rekla da uzivamo u Americi. Zatim nas je zamolila da sacekamo jos par minuta da nas kolega prozove, kada nas je prozvao vratio nam je dokumenta i rekao da ce nam se pasosi vratiti za 10ak dana. E sad, negde procitah da se valjda podize ruka i zaklinje da su sve informacije u ds-u tacne (nama to nije bilo). Ili sam ja pogresno razumela na forumu, mozda je bilo za neke druge vize. Takodje na medicinskom pregledu su nam rekli da nam koverte vracaju zapecacene koje nosimo sa sobom u USA, medjutim i njih su zadrzali, pitao ga je Mirko, rekao je da to ostaje. I trece, ja sam toliki tremaros i sve vreme sam cekala tu famoznu recenicu "welcome to your new home" i s obzirom da je nisam cula prilicno zbunjena sam izasla iz ambasade
Naravno, nisam cula Mirkov razgovor sa konzularkom, pa sam se malo isparanoisala.
Zakljucak: Ovo je zaista formalno, ukoliko imate sva dokumenta koja se traze i ispunjavate uslov sa obrazovanjem, nema da brinete... Hvala svima na cestitkama, drzimo palceve dusmanicu sledecem, i svima zelim puno srece na razgovoru

Last edited by Jelena1984; 05.11.2019 at 14:57. Razlog: Slovna greska
Reply With Quote