View Single Post
  #69  
Staro 16.11.2019, 08:33
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Kolege, evo i mi smo pozeleneli (mastao sam da to jednog dana napisem ovde)!!!
Lekarski pregled obavljen u Smiljanicevoj 1,11 , sve je kako je opisano na forumu, nista nije menjano, u klinici su super i strpljivo odgovaraju na sva vasa pitanja.
Intejvju je bio 12.11, mi smo dosli pola sata ranije, obezbedjenje nas je pustilo ranije. Ispred nije bilo nikoga sem obezbedjenja. Prolazimo kroz bezbednosnu proveru i upucuju nas kroz lepo uredjeno dvoriste do zgrade gde se sve desava. Ulazimo u zdradu, ceka nas jako ljubazna radnica iz protokola i objasnjava nam da sednemo levo i dodeljuje nam broj kojim ce nas prozivati na saltere. Tog dana je leva strana bila popunjena sa 10ak ljudi, dok sa desne strane nije bilo nikoga (ranije su forumasi pisali da je sa desne strane cekaonice guzva, a da levo ima par ljudi).
Prozivaju nas za predaju dokumenata, dolazimo na salter i ceka nas nas sluzbenik pitanjem "Jeste li spremni za Ameriku?" .... Predajemo dokumenta koja nam je trazio i cekamo dalje, prozivaju me da platim intervjue, zatim nas proziva konzulka da damo otiske i nakon toga se vracamo da cekamo dalji proces....i konacno proziva nas mladji konzul, dolazimo do saltera i on nas prvo pita da li govorimo engleski (na dobrom srpskom jeziku)... Pitao nas je koliko je moje skolovanje trajalo, da li znamo gde idemo, kad smo saznali da smo izvuceni, koliko sam puta igrao lutriju, da li znamo da je tamo gde idemo hladno kao u Rusiji .... I to je to. Na kraju nam je cestitao na srpskom, rekao da ce nase vize biti odobrene i pozeleo srecu. Toliko se trudio da nas opusti posto ko zna kako smo izgledali sa druge strane saltera. Kasnije povratak kod naseg sluzbenika kome smo na pocetku predali dokumenta i izlazak iz ambasade kao da lebdis, osecaj je neverovatan zato sto tek tada postajes svestan sta se desilo u tvom zivotu, i to lutrijom nekom tamo . Ceo intervju je trajao oko sat i 45 minuta
Pasosi su bili spremni za preuzimanje 15.11 u DHL.
Eto, ljudi, mozda je malo duzi post, ali ja sam bas takve voleo sa citam dok sam cekao sve ovo.
P.S. Nije bilo ni pomena health insurance proclamation, a ni public charge, znaci sve je bilo kao i ranijih godina.
Veliki pozdrav svima i MNOGO srece svima koji cekaju da pozelene. Odoh da proslavim krsnu slavu
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote