View Single Post
  #2  
Staro 09.01.2021, 20:21
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Da li neko zna ili je bio u sledecoj situaciji?

Ja sam ispunio uslove za apliciranje za us citizenship i treba online da popunim n400 obrazac, e sad pitanje je vezano za moju cerku koja stice uslov u martu za citizenship, da li ona mora da ceka da ja dobijem citizenship ili ona moze da aplicira u martu, naravno neko bi u njeno ime aplicirao jer je maloletna?

Pozz
Ako je mladja od 18 godina, mislim da ne moze da aplicira za drzavljanstvo, to bi trebalo da ide kroz tvoju aplikaciju. Kad ti dobijes drzavljanstvo, automatski dobija i dete, samim popunjavanjem N-400 aplicira se i za decu. Samo nisam sigurna kako tacno ide procedura za njen certificate of naturalization, da li treba da se zahteva itd. Nasi prijatelji su to radili za klinca pa mogu da pitam kako tacno ide.

Sto se tebe tice, popunis N-400 (pazljivo prodji kroz aplikaciju), platis fee, moj savet je da posaljes svu pratecu dokumentaciju(kopiju pasosa, zelene karte, takse, izvodi za decu, itd, pogledaj u instructions sta tacno traze da doneses na intervju) sa aplikacijom kako bi skratio vreme obrade aplikacije. Mozes poslati i samo aplikaciju, ali imaj u vidu da ce to prolongirati slucaj, iako ti oni ne traze da to saljes vec da doneses na intervju, uvek je bolje da se sve posalje odmah i onda ceo proces traje krace, tvoj izbor (ja sam taj posao radila pa iz iskustva znam da je brze).
https://www.uscis.gov/sites/default/...n-400instr.pdf
ovde imas sve informacije.

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote