View Single Post
  #7  
Staro 15.06.2009, 21:24
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ne treba :) samo mi nije bilo jasno na sta se odnosilo "drzavni ispit". Ispiti za licencu ne mogu da se smatraju ponovnim studiranjem, zar ne? Svako ko je studirao trebalo bi uz pripremu/obnavljanje da bude sposoban da polozi iste bez problema (pa makar na pragu od 70%). Jedini problem je jezik... sto mu dodje kao prevodjenje svog znanja na drugi jezik. Odnosno - meni se podrazumeva da smo svi upamtili ono sto smo studirali ranije, ili bar dobru vecinu. U temu sam upucena zbog snaje koja trenutno secijalizira pedijatriju u Beogradu i koja isto tako tvrdi da ne moze da studira od pocetka... Meni je to totalno apsurdno - ako nista nije upamceno za tolike godine studiranja, onda ne znam sta da kazem. Eto, zato sam pitala... meni iskreno nije bio problem da polozim ponovo bilo sta od onog sto sam polagala u Srbiji - naravno uz ucenje termina i ostalog sto se razlikovalo. Ispite koje spominjes polaze i svaki lekar ovde, ali za vreme studiranja - nije to samo requirement za one koji su studirali u drugim drzavama vec za sve. Nemoj pogresno da me shvatis - samo sam blago otkinula pre neki dan kad sam cula "Ne pada mi napamet da sve studiram ponovo" :grin: