View Single Post
  #8  
Staro 06.09.2012, 21:11
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=joga;31323]jer ne znamo bas nikoga ko bi nam slao garantno pismo za turisticku,[/QUOTE]
Garantno pismo za turisticku ne treba i cak mislim da je nepozeljno u ambasadi. U zadnje vreme ko trazi turisticku vizu a ima nekog rodjaka ili nekoga u US odbiju ga. Turisticka viza se obicno izdaje za krace posete US da vidis New York i slicno ili za eventualno neke biznis skupove.
Za turisticku vizu ti treba samo da imas cvrste veze sa Srbijom (stalno zaposlenje, nekretnine itd..) i nikakve veze sa US.

[quote]
a nemamo ugovorene poslove u Americi za iseljenicku...
[/quote]
sa "ugovorenim" poslom ne dobijate iseljenicku nego radnu vizu na 3 godine a taj da bi dovukao bas Vas a ne nekog nezaposlenog iz US mora da dokaze zasto vi a ne neko iz US. Pretrazuj po internetu H1B work visa

[quote]
Neki su nas ljudi posavetovali da samo kazemo da smo nezadovoljni politickom situacijom u zemlji i da zelimo pokusati bolje ziveti u Americi,kao imamo prednost kao porodica...
[/quote]
Taj ko Vas je posavetovao bolje da vas nista ne savetuje!! Al iskreno.

[quote]
i ne treba nam posao tamo itd...pa sam na osnovu tih saveta htela pokusati aplicirati za iseljenicku cele porodice sada sa tim ne idealnim okolnostima u kojima smo mi(bez posla i porodice u USA)...sada citajuci savete na forumu vidim da nema skoro takvog slucaja...
[/quote]
Nema zato sto treba da se drzite odredjene vize tipa b1/b2, H1B, EB5 itd.. Znaci nema takvog slucaja jer "iseljenicka viza" kao takva ne postoji. Kad pitas nekoga za misljenje od svojih prijatelja pitaj ga za konkretno vrstu vize za koju treba da apliciras.
Da bi ste se trajno naselili u US postoji samo nekoliko nacina:

- zenidba za US citizena
Viza: K1 valjda

- lutrija za zelenu kartu
viza: DV (ja dobio posle 14 godina apliciranja)

- da investirate $500.000$ u ruralne ili $1.000.000 u urbane krajeve u US -- ovo je najbrzi nacin :-)
viza EB5

- da imate specijalne sposobnosti ili talente
viza EB2

itd...itd.... Ne postoji situacija u kojoj vi dodjete u ambasadu da malo "popricate" ili da pitate za "savet" ili da tamo vidite koja Vam je bolja "opcija". Sve to morate sami preko interneta ili eventualno preko onog call centra oni koji imaju dosta novca angazuju advokata da to sve radi za njih sto je po meni nebuloza al ok.


Imate onu ne imigracionu vizu, koja podrazumeva da se vratite nakon nekog odredjenog vremena u Srbiju zove se E2 a to je da investirate u neki svoj biznis u US ili u svoju fransizu u US i mozete da ostanete dokle god Vam biznis radi.

[quote]
da li postoji neki sajt nase dijaspore u LA sa oglasima za posao...pa da mozda pokusamo preko nasih ljudi ugovoriti posao.Poslala sam cv za srpski radio u LA,ali mi nisu odgovorili.
[/quote]
uf. Ovde treba poslati prosecno 50tak Resumea da bi dobio neki odgovor :-)
U US zaposlenje je ko da letis na mesec al kad se zaposlis onda si car :D

ps: sedi citaj sledecih godinu dana o svemu igraj lutriju redovno i gledaj da li se uklapate u neku drugu vizu.
Kreni citaj viza po viza i polako posle izvesnog vremena znaces dosta toga.