View Single Post
  #8  
Staro 27.05.2009, 20:21
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Pozdrav drugari. Da napisem i ja koju sa ove strane. Samo sam stravicno nenaspavana, to je lose, ostalo sve je super do sad.

Putovala sam iz Sarajeva, preko Zagreba i Londona. Moram reci da je Heatrow najbolji i najimpresivniji aerodrom na svijetu, naravno od onih koje sam ja vidjela

Onda direktno London-Phoenix, 10.5h leta. Let je bio izuzetno ugodan, ali brate smor. Jos noc prije nisam spavala skoro nikako, pa me bas dotuklo. Fino su nas nahranili i napojili, zaista nemam nikakvu primjedbu. Pored mene su sjedili jedan cikica iz Londona i jedna djevojka iz Njemacke i super smo se ispricali, zezali, bas je bilo ugodno sa njima. Zadnjih pola sata kako je krenulo spustanje, upadali smo u zracne dzepove svako malo, a ja nenaspavana i gladna mislila sam da cu dusu ispovracati.

Kad smo sletjeli, malo poljevanja vodom i opet kao nova. U avionu se popunjava obrazac koji je Land naveo, o prijavljivanju na carinu. S tim da je meni stjuardesa dala i formular za posjetioce sa vizom u pasosu i morala sam je ubjedjivati da meni to ne treba, jer viza koju imam je imigrantska. I bila sam upravu, ne dajte se zbuniti. Nisam nista prijavila, citam da je land prijavio caj. Meni to nije ni palo na pamet, iako sam caj imala u torbi. Samo sam prijavila $70 dolara poklona i to je to.

Pilot nas je upozorio da prvo idemo po kofere pa onda pasoska kontrola, medjutim nije bilo tako. Prvo nas je kontrola docekala. Ja sam isla u red US citizens and residents. Neki jako fin i veseo ciko me je docekao. Ispricali se, cestitao mi na lutriji, uslikao me i cijelo vrijeme me zvao Batgirl jer sam imala Batman majicu. Onda me odveo u neku odvojenu sobu gdje je vec 2 ljudi sjedilo i cekalo. Tu su bila dva policajca i skroz je djelovalo kao da cavrljaju i nista ne rade. Poslije su usli jos neko 2 i za njima neka zena koja je rekla njima prvenstveno da bi trebali prvo uzeti kofere da ih ne pokupe u lost and found ako se zadrzimo. Onda sam i ja otisla, uzela svoje kofere i vratila se nazad u cekaonicu. Kad sam dosla na red, opet me docekao Batgirl ciko, samo sam se potpisala, dala otisak kaziprsta. Pitao me je li ona navedena adresa ona na kojoj cu biti duze, jer ce oni tamo poslati GC. Isto tako mi je rekao da ce to biti kroz tri mjeseca najvjerovatnije, a za to vrijeme da meni viza u pasosu predstavlja Green Card i da vec sutra ako hocu mogu putovati i vratiti se sa tim bez problema. A SSN broj mogu da trazim vec sutra. I to je bilo sve. Onda carina. I tu su bili jako ljubazni, zamolili su me ako ne smeta da prodju koferi rendgen opet, za minutu je i to bilo gotovo. I to je to. Poslije toga sam kao sumanuta trcala vani i napokon docekala najdrazi zagrljaj i poljubac i jos uvijek sam na 7 nebu od istih ...

Eto toliko o letu, cujemo se mi svakako uskoro
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote