View Single Post
  #3  
Staro 05.05.2009, 11:02
azhighlander azhighlander je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2009
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 12
Nepromenjeno

U pravu si, trenutno sam u Nišu, što zbog porodičnih obaveza što zbog iščekivanja prve koverte. Ali nadam se da ćemo pozeleneti!

Što se tiče krize koja tebe brine, ja iskreno mislim da je to užasna, veštačka tvorevina finansijskih institucija u cilju zamajavanja običnog naroda planete Zemlje. Ko zna nešto da radi tj. ima neki zanat u rukama neće crći gladan nikad. Phoenix je inače megalopolis sa skoro 5 miliona stanovnika sastavljen iz nekoliko manjih mesta, što bi mi rekli opština, ali ako neznaš gde si tačno nećeš primetiti prelaze, jedino po policijskim kolima koja se razlikuju... Inače najopasniji policajci su oni u Glendale-u, ništa ne praštaju, dok su najtolerantniji oni u centru Phoenixa (mislim na saobraćajne prekršaje), ja nisam imao nikakvih problema ali neki članovi porodice jesu...
Kad je vreme (atmosfersko) u pitanju, moraš biti spremna da nosiš vodu sa sobom svuda jer je vlažnost vazduha neverovatno mala. Ja sam doživeo vlažnost vazduha od samo 3% i osećaj je neverovatan, znojiš se a nisi mokar. Zimi temperatua je najniža oko nove godine i retko pada ispod nule. Kada ode i koji stepen u minus, a nikada ispod -2, opšta je panika jer je velika šansa da pomorandže i limun izmrznu. Koliko znam par pahulja su videli pre pet godina. Leti temperature idu i do 45 - 50 stepeni celzijusa uz monsunske kiše u periodu od 15. juna do 15. oktobra ali zbog opštih klimatskih promena i taj period je u zadnje vreme podložan korekciji. Kiša pada uglavnom u proleće kada pustinja ozeleni i to je predivno videti i doživeti.
Da ne bih sve strpao u jedan post ti pitaj šta te interesuje, biće mi drago da odgovorim i pomognem koliko mogu.
Reply With Quote