Tema: Ds260 - 2020
View Single Post
  #88  
Staro 13.07.2019, 19:58
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Cekaj cekaj cekaj
Prvo si napisao da se izvlaci po regionima, a onda da ce svaka zemlja dobiti proporionalan broj izvucenih u odnosu na broj prijavljenih...za proporciju kapiram, nije mi samo jasno da li je ona za svaku zemlju pojedinacno ili su zemlje u nekim regionima(grupama). Proporcionalno gledano, Albanci nas šiju lepo Boga mi pa mi nikako nije jasno kako oni npr imaju 1% do 2% izvucenih u odnosu na prijavljene, a mi 0.25% do 1% u zavisnosti od godine do godine( gledao sam zadnjih nekoliko).
Jedino logicno mi je da smo strpani zajedno u isti kos sa nekim zemljama koje imaju mnogo veci broj prijavljenih.
Izvlači se po regionima. Mi spadamo u EU region i izvlačimo se svi iz istog bubnja, i mi i Albanci, tako da ako oni npr. imaju 10 puta više prijava od nas logično je da imaju i 10 puta više izvučenih. Takođe ovi brojevi izvučenih koji su objavljeni su sa derivatima tj. izvučeni + članovi njihovih porodica, a znamo svi da su u Albaniji porodice obično mnogobrojne i zbog toga je taj broj dobitnika iz Albanije dodatno veći. Sećam se da je 2018. godine bila izvučena 12-člana porodica iz Albanije.
Reply With Quote