View Single Post
  #10  
Staro 03.05.2011, 20:10
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

[quote=magic;22703]za dv 2012 cena vize i svih taksi je 819$. Mislim da je toliko iznosila i za dobitnike u dv 2011. Dakle, to je novac koji se uplaćuje u ambasadi prilikom intervjua u američkim dolarima ili srpskim dinarima (po nenormalnom kursu:) ).

Lekarski je bio 110$ za svaku odraslu osobu, odnosno 60$ za svako dete. Da li se cena menjala, nemam informaciju. I da jeste kontam da nije skuplje za 100%. Osim lekarskog, potrebno je primiti i još jednu, dve ili tri vakcine koje iznose sve skupa do 3.500rsd. Cene za vakcine sam saznao iz druge ruke tako da to treba uzeti sa rezervom.[/quote]

за dv-2011. :

- визе 819$ (курс долара у амбасади на дан 20. април 2011. је био 80дин)
- лекарски преглед 110$ + 3.600дин за две вакцине које се морају примити (тако ми је бар рекла докторка. покушали су нам наплатити по 8.800дин за преглед уместо 110$ али се нисам дао преварити...). наравно,ово је цена за одрасле особе, цену за децу не знам.
- трошкови набавке документације: уверење из суда 290дин, уверење из суп-а 580дин (+ провизије банака или поште). осталу документацију не рачунам (уверење о држављанству, извод из матичне књиге рођених, извод из матичне књиге венчаних, пасош коме треба...) јер то ипак остаје и не вади се само због интервјуа
- трошкови пута за београд и боравак (ноћење) у истом- различито за сваког, али и то су трошкови...
- трошкови авио-карата за уса, зависи од много фактора, али нека буду отприлике 1.000$ по особи...

значи, само да се "удахне" амерички ваздух, потребно је минимум 2.000$ по особи (може да варира на горе или на доле, али не много). ту треба додати и неку цифру за почетак у уса, без обзира да ли имате некога тамо ко ће да помогне или немате...

тако да ова лутрија уопште није дечја игра...

наравно, сви очекујемо да се то што пре врати,али....
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!