View Single Post
  #9  
Staro 03.10.2009, 03:32
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik greenie Prikaz poruke
Ovde se baš razvezla priča o dokumentaciji koja je potrebna za razgovor u ambasadi, kojom se potvrđuje da imamo gde i od čega da živimo u USA. Pominju se I134, I186, pisma od rođaka, prijatelja, pozivna pisma od budućeg poslodavca, dokaz o xx kila dolara na računu u banci...

Zbunjen sam. Otkud sve ovo? Informacija o ovoj dokumentaciji stiže u drugoj koverti?
Da podsetim, u prvoj koverti stoji (evo ga papir pored mene i prepisujem):
Required Documents:
  • Birth certificates
  • Police certificates
  • Passports
  • Deportation papers
  • Court and prison records
  • Military records
  • Marriage certificates
  • Termination of prior marriages
  • Translations
  • Evidence of required education or work experience

Ništa mi ne liči na "pare u banci" ili "nekretnina".

Do sada su baš bili organizovani, ne bi bilo lepo da nam u drugoj koverti stigne: Ups, zaboravili smo da Vam kažemo, da biste bili eligible, pored svega onog što smo napisali u prvoj koverti, morate još da imate $20 000 ili rođake u Americi.

Pitanje: Da li je neko dobio green card a da je na razgovor u ambasadu poneo ono i samo ono što je navedeno gore u listi? Ili nas u drugoj koverti čeka neko iznenađenje? Ili je "običaj" da se na razgovor u ambasadu ponese sve što misliš da može da ti pomogne da dobiješ green card (pa možda čak i 100g grand kafe za konzula

Hvala!
Sve sto je napisano apsolutno stoji, ali meni i mojoj supruzi niko na intervjuu nije rekao ovo nije trebalo nego su lepo sa paznjom pregledali i pismo od prijatelja amerikanca, i bankovni racun i zajednicke slike i onda pitali ko je Dan koji je poslao pismo i uglavnom su za njega i pitali.
A onda su i pitali da li znamo sta cemo da radimo i da li smo vec nesto trazili preko neta.
To je moje iskustvo, ne bih rekao da sve to sto je van liste je obavezno treba ali nama je forum pomogao .
Da ga nije preporucio jedan prijatelj ne bih znao ni 10% od onoga sto je trebalo a pitanje je da li bi i vize dobili.
E sad tvoje je da li ces da pratis listu ili ces da ih ubedis da neces biti na socijali kad stignes tamo.
U svakom slucaju puno srece
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote