View Single Post
  #934  
Staro 24.05.2019, 17:29
Djecak_ Djecak_ je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Nema Markossa, a koga nema bez njega se moze...ustvari tu je on negde😉

Uglavnom posao tj market je jako los...od okt prosle godine je krenulo lagano nizbrdo, bas kad se ocekivalo da pred novu godinu, bozic itd krene posao, ono ispado kanal. A zasto? Pa jer je Trump krenuo lopatom na bager tj nekim nenormalnim ekonomskim sankcijama protiv Kine, tako da je jako malo robe i sirovina krenulo da ulazi u USA, A odgovor Kine je bio isti pa i kakva takva proizvodnja iz USA nije isla oversea tj preko mora.

E sad, prosla godina je pucala od posla, jako se dobro placalo, ja dok sam rentao kamion sam letos nedeljno oko 4000$ cisto zaradjivao, plus kolko je bilo dobro dosta ljudi je pokupovalo kamione i onda od januara ove godine kanal totalni.

Em sto se placalo jedva 1.5$ milja em sto nema tovara, tj nema proizvodnje. Feb i Mart su bili isto ocaj, April kao krenulo tu oko 1.9. 2$ po milji ali prethodni meseci su uzeli maha pa su ljudi popucali samo tako. Jako mnogo malih firmi se zatvorilo, jednostavno ljudi nisu mogli da placaju kamione, vozace, popravke, gorivo, osiguranje...

Sada trenutno se najvise isplati biti vozac, jer ako rentate kamion za 1000 nedeljno plus prikolica 200, placas gorivo i popravke na prikolici, gume...moze da jedva ostane 1000$ cisto..

Vozaci kompanijski su placeni oko 30% od grosa, znaci ako je gros nedeljno 4500 5000 plus vikend kuci, ostane tu oko 1200 1400 dolara ali nemas nikakve sekiracije oko kamiona, sve pada na gazdu...

Pozz svima, pitajte sta vas zanima
Pozdrav druže... jedno pitanje pa ako znaš da mi odgovoriš... došao sam u Ameriku prije 8 mjeseci,položio testove,strah me da izađem da polažem garaže i pre trip,slab sam sa engleskim,ali pre trip sam naučio i vožnja i garaže mi nisu problem,već sam vozio... školu sam upisao da ucim jezik prošli mjesec al to još nije dovoljno da mogu sam otići i polagati... znaš li možda mogu li polagati ako neznam dobro jezik?
Reply With Quote