View Single Post
  #8  
Staro 05.08.2012, 20:55
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
Nema veze, vazno je da si ti nama onako osiroko odgovorio. Stvarno sa uzivao u tvojim izlaganjima.
Pa generalno sto se poslova tice jeste u pravu si. Ja sam po struci ekonomista. Mada koliko sam skontao tamo uvek neki sertifikati fale, tako da verujem i za ovo.
A za Hjuston ti mogu reci da mi se jako svidja kako su ga uredili, stvarno je lep grad, bar koliko slike u Youtube moze docarati.

Kazi mi kako stoje stvari sa smestajem? Kakve su kirije tamo? Racuni?
Hvala

Sto se tice smestaja, opet mogu da pricam iz svog iskustva i ljudi koje znam. Mi placamo $700 za 660sf i 1 bed stan. Mali stan ali u lepom kraju i veoma blizu centru grada i nasem poslu.

Hjuston ima fakticki tri centra grada da tako kazem. Jedan je Medical Center, drugi je Downtown i treci je Galleria. Posto je Hjuston neverovatno rastrkan, uporedio bih ga sa Instanbulom recimo, postoji vise tih urbanih celina sto mu daje smek. Mozete da se vozite miljama i miljama od centra i da naletite na oblakodere, fine krajeve, restorane, klubove, itd ...

Evo nasih racuna za stan
Kirija: $700
Struja: $~70
Voda, djubre, gas: $~40

U principu za 700-1000 mesecno sa komunalijama mozete naci lep stan u lepom kraju i blizu svega.

Da je lep grad, pa khm khm... ne bih se bas slozio sa time. Zavisi sta podrazumevas pod time. Ima puno zelenila i parkova ali grad kao grad nije lep. U poredjenju sa vecim gradovima koje sam imao prilike da obidjem (Atlanta, Denver, Chicago, Austin) je daleko iza po nekom planskom razvoju itd ... Da ne spominjem evropske gradove. Da me ne svhatis pogresno, meni se grad svidja ali eto cisto pravim paralele u odnosu na druge gradove. Meni Hjuston pruza sve sto zelim: Kulturni, Sportski, Nocni zivot ...

Ima dosta imigranata, postoje citavi "gradovi" i kvartovi kao i u svim vecim gradovima. Najzastupljeniji su Nemci, Latinosi, Bliski Istok, Kinezi naravno, itd ... Cuo sam da ima i dosta jugovica ali mi iskreno izbegavamo tu ekipu



Citat:
Prvobitno poslao korisnik MiCemoProbati Prikaz poruke
Evo na sta sam naletio prije par dana, mozda samo propaganda, mozda nekom pomogne, u svakom slucaju ne moze da skodi

http://www.vijesti.me/svijet/zaborav...n-clanak-84963
Pa nije propaganda ali nekoliko razloga je uticalo na ovo. Uragan Katrina, dosta ljudi iz Luijizijane je preslo u Teksas posle katastrofe. Mada i inace je to siromasna drzava za razliku od Teksasa. Onda ova kriza je naterala ljude da se sele sa severa ka jugu jer je jug a pogotovo Teksas ostao postedjen.

Grad se fino razvija, na svkom koraku je vidljivo da se nesto radi. Grade novu liniju lakog metroa, novi stadion je podignut za godinu dana samo, bulevari ... Ono sto se meni svidja napokon se Hjuston okrece zastiti zivotne sredine i zelenijem gradu. od ove godine imamo "zelene" autobuse na bio gorivo, ulaze se u metro i javni prevoz, forsiraju se manji automobili, reciklaza, itd... Imam velika ocekivanja u narednih 10 godina.
Reply With Quote