View Single Post
  #22  
Staro 18.01.2019, 19:49
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Hocemo li malo da osvezimo temu? Ako ima ljudi koji zive u Ostinu, da nam prenesu svoje utiske..Mene konkretno zanima:

1) koji su delovi grada dobri za porodice?
2) koji delovi su za izbegavanje?
3) kakva je ponuda poslova?
4) da li ima srpsku zajednicu?
5) sta je vazno znati ako se selis u Ostin?
Evo ja ... kao najsvjeziji Austin-ovac

1. Osim Juznog Austina - ostalo je sve O.K. ... zavisi sta ti odgovara... zbog blizine posla... grada, itd. Centar je izuzetno skup , a 15-20-ak milja su manja mjesta tipa Round Rock... Cedar Park, Pflugerville, Leander - koja su pristupacna za stanovanje ( jednosoban stan do 1000$ , dvosoban do 1500$)
2. Vidi pod 1 . Salim se ... u principu nema nista sto bi se MORALO zaobilaziti ... ali opet - zavisi sta trazis, tj.jesi li sam ... sa porodicom... sa djecom... da li ti je vazna blizina skole i sl.

3. Ponuda posla je velika - ali opet zavisi cime se bavis .

4. Ima Srpsku zajednicu, tj. crkvu u Leander-u ... ima ~200 ljudi iz ex yu

5. Sta je vazno znati ... da... nema gradskog saobracaja, guzve su u saobracaju velike, auto ti je NEOPHODAN i to odmah po dolasku. Lagan je grad za snalazenje( google maps besprekorno funkcionise). Klima je super (trenutno je 15 stepeni, zime kao da nije ni bilo (do sada ), mi smo stigli pocetkom avgusta i bilo je vruce taman koliko je dovoljno . Administracija je jako spora ( za vozacki ispit je potreb
Ne znam sta drugo ... ako imas pitanja - samo udri

Ja sam “najmladji” ovdje - pa kol’ko znam i mogu - tu sam
Reply With Quote