View Single Post
  #217  
Staro 10.01.2023, 13:14
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno O refinansiranju kredita

Moja zadnja 3 posta na ovoj temi .... ili ljudi ne kupuju kuce ili sta ?
Mogu razumjeti sada ovo sa ovih kamatama I velike mogucnosti recesije niko nece da rizikuje...
Imam neke fix ideje uvijek I uvijek treba dijeliti znanje I iskustva. Mozda ja to malo vise radim , pisem o detaljima I sebi I svojim radnjama ali toko funksionisem jbg
Mi smo refinansirali ovu baraku kako moja supruga kaze posto je sve od drvata jbg . Ne znam da li sam pisao oni su sklepali kucu za 5 mjesec tuto completo ...
Ameri nikada ne prave kuce da jedna porodica zivi tu godinama nego samo da tu ostanu 2 do 5 godina I prodaju I idu dalje . Zasto to rade pa jednostavno lova ... svaka kuca dobija equity ( vrijednost) poslije odredjenog vremana i pravilo je da zivite minimum 2 godine I taj visak vrijednosti nece biti oprezovan za bracni par do 750k . Ajde da se vratim na danasnju temu.. mozda nekom I pomogne

Kada sam vidio da vrijednost nase kuce prelazi tih 20% od kredita krenuo sam da kontaktiram kreditore da refinansiram kredit. Mi smo.kucu kupili samo sa 3.5% ucesca a pod tim uslovima moras da placas osiguranje za taj kredit posto nema tih 20% dodane garancije za kreditore. Mi smo.placali oko 300$ samo to osiguranje mislim ludilo placas "porez na budale" . Stavio sam svoje podatke na jednu web stranixu i izabrao 3 najbolja kreditora koja su davali najbolje uslove ..

I oni su me poceli zvati...
Meni je jasno da je konkurencija velika u Americi I da se svako boring za svakog klienta... kontam zasto to ne iskoristiti u ovoj situaciji ..
Prvi lik me zvao I dao mi ponudu po 3.4% , a moja trenutna je 4.5% + to crno osiguranje kredita.... kazem mu nije lose javim mu se pa do drugog ovaj mi nudi 3 % i neke points i te neke cake i karafeke.... kazem mu javim mu se . .. treci je isao na 3.2% ali su mu rekao imam ponudu na 3 % I on je rekao da ce dati 2.9% ako idem sa njim ... da skratim pricu

Na kraju poslije 5 dana cijenkanja I oko 10 h tel poziva dobijem najbolju ponudu od 2.75% na 30 god I jos neke manje troskove kredita . Meni je bio cilj da je spustim za 2% I izgubim to osiguranje ... zamalo

Poenta cijele price je treba traziti , cijenkati se i gurati . Te prodajne taktike su meni dobro poznate , meni je cijelo vrijeme bilo poznato koliko je kamata na morgage taj dan.... uradio sam taj domaci zadatak svaki dan mis mo donili veci kredit mozda za 10k ( troskovi kredita) ali smo dobili veliku ustedu na mjesecnoj rati I kamati ... a to je I bio cilj posto je mjesecna usteda po rati oko 900 $ na kraju izasla.....

Ako neko ima pitanja znate da volim da pomognem
Lijep pozdrav I svako dobro

Edit : Kada sam napisao post vidim da ima post gore o ovom refinansiranju, bas sam izlapio ne zamjerite


.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote