View Single Post
  #9  
Staro 18.02.2010, 09:10
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

[QUOTE=Good Spirit;14107]@tamacharly

Mi planiramo da povedemo mačora, koji koliko smo videli staje u "gabarite" da ide ispod sedišta sa nama, ali ono što me interesuje je kada se stigne u USA. Čitam da ljubimac obavezno ide u karantin na neko vreme (našao sam od par dana do nekoliko meseci). Pa me interesuje kakva su vaša iskustva sa time?

Da li je išao u karantin?
Ako jeste koliko dugo?
Da li ste to plaćali?
Da li je bila neka specijalna procedura pred odlazak, kod veterinara (pregled, neke vanredne vakcinacije, itd ..) Jer koliko vidim u pasošu ima mesto da se ljubimac klinički pregleda i da se pečatira da je sposoban da izdrži put.
Da li ste nosili nešto od dokumentacije osim pasoša za ljubimca?

Hvala[/QUOTE]

za usa nema karantene bar sto se peseka tice.samo cijepljenje protiv bjesnoce redovno i potvrda od veterinara za put van zemlje.mora biti cipiran.i to ti je nase iskustvo.cjepljenje protiv bjesnoce mora se obaviti 21 dan prije puta.kad rezerviras karte najavis da imas ljubimca i koliko kg , cekas da ti potvrde da na taj let moze ici ljubimac s tobom,i kad kupis karte pise da imas rezervirano za pet in kab..dodes na aerodrom na chek in teta ti uzme papire ispuni uplatnicu i posalje te na salter da platis (mi placamo oko 100eur po smijeru)po kilazi se placa.i to ti je to putujes normalno.kad dodes u usa u karton koji dobijes u avionu upises da nosis zivotinju,oni tamo na carini pogledaju veterinarsku knjizicu ,datum cjepljenja protiv bjesnoce,nasmijese se jer su ludi za zivotinjama i mozes ici. cak smo putovali kad je bila ona frka prije par godina sa terorizmom u londonu pa su svi aerodromi bili pod pripravnosti i u frankfurtu stojimo u redu jedno 200met kad dode ciko vidi psa i kaze obitelj sa psom molim prodite naprijed i tako mi ostavimo sve te ljude iza sebe i odmah obavimo kontrolu i udemo u avion.
__________________