View Single Post
  #996  
Staro 10.11.2019, 01:57
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MilicaBB Prikaz poruke
Mi jos nismo dobili SSN a pre 3 nedelje smo usli izgleda da ovde u Texasu to ide sporije znam da je i Svenson isto dugo cekao SSN, isla sam do office-a da vidim sta se dogadja kazu cekali su dugo na odgovor od Homeland security tako da treba da sacekamo jos 2 nedelje i da ce stici u tom periodu na adresu. A status za GC nam je juce promenjen tako da me ne bi cudilo da je dobijemo pre SSN. Sreca pa sam uspela da se zaposlim bez njega da uzmem broj u at&t i da otvorim racun u banci i osiguranje za auto svi su bili ljubazni da me sacekaju za SSN kad sam im pokazala potvrdu da treba da ga dobijem
Malo su komotniji u Teksasu sa svime, ne samo sa SSN-om.

To sa Homeland Security proverom je istina. Verovatno nisu dobro zapisali broj cipela, pa su cekali da to proveri Chuck Norris (Texas Ranger)
Salim se. To je najobicnija glupost. SSN treba da stigne za 2-3 nedelje. Neko jako brlja sa tim dokumentima.

Na zalost, tako je u pocetku. Kasnije sve legne na svoje mesto. Svi smo bili nestrpljivi da dobijemo osnovna dokumenta, pa vozacku, pa kreditni skor, pa da nam zamene secured sa unsecured karticom...
Pocetak je tezak. Ima puno pravila koja novopecene imigrante sprecavaju da se u pocetku bolje snadju.

Da utesim sve nove imigrante: Oni koji su ovde rodjeni cekaju 21 godinu da mogu da kupe alkohol*, a mi smo mogli odmah.

* Disclaimer: Ne podrzavam zloupotrebu alkohola. Drink responsibly. Don't drink and drive. Don't even think to drink before driving.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria

Last edited by Svenson; 10.11.2019 at 01:59. Razlog: dopuna
Reply With Quote