View Single Post
  #9  
Staro 18.11.2011, 21:13
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Kao neko ko se porodio pre 11 meseci da vam kazem jednu neverovatnu stvar. Svaka trudnica u Americi koja zivi u porodici koja ima prihode ispod nacionalne linije siromastva (razlicite za razlicite drzave) ima pravo da se prijavi za Medicaid Emergency koji pokriva troskove porodjaja ali ne i prenatalne preglede. Kad kazem svaka, nisam sigurna i za one koji su ilegalno ovde, ali cini mi se da mogu. Mislim toliko dece je rodjeno od ilegalnih emigranata, ja ih licno poznajem nekoliko.

Medjutim, u Americi ako imas normalnu trudnocu, ne pokriva cesto osiguranje trudnicke preglede (mene su kostali iz dzepa 2500 dolara). I taj Medicaid E ne vazi ni za sta pre porodjaja.

Ja sam zavrsila na carskom rezu i beba u NICU (neonatal intensive care unit). Ukupni troskovi su nam bili $65000!!! Srecom, imala sam dva osiguranja, redovno i Medicaid pa su mi to pokrili.

Kao neko ko se tek porodio, verujte mi ako ranije niste, prava je lutrija hoce li na kraju biti prirodan ili carski porodjaj, to se nikad ne zna do kraja... I ne znate sta ce biti na kraju... Tako da pretpostavka da ce sve totalno biti ok i da npr mozete da se porodite u kucnoj varijanti (sto je popularno dosta kod nekih ovde da sacuvaju pare) ne znam koliko je pametna...

Meni sve to zvuci kao avantura. Ja licno ne bi se usudila da rizikujem.. Svoj i bebin zivot pre svega radi drzavljanstva (nema ovde dzabe zdravstva, samo ako se prijavis na vreme i upadnes na to drzavno osiguranje). Ispravite me ako gresim...

Ako cete u buducnosti ici stvarno za Ameriku, dete ce to kad tad dobiti njihovo drzavljanstvo. Sta ce mu malom drzavljanstvo? Ionako ne moze da se potpise na SSN karticu do 14. godine, do tada mu i ne treba ni za sta...

Avionom smes da putujes ja mislim do osmog meseca, sve zavisi koliko je ocigledna trudnoca. Recimo ako je neko prirodno debeo, moze da se misli samo da ima stomacinu... Bilo je slucaj kad se beba rodila iznad Kanade u avionu za SAD, i onda je bila debata cije dobija drzavljanstvo. Cini mi se da sam negde procitala cak i da se porodis iznad Meksickog zaliva a avion putuje ka Hjustonu, u Hjustonu ce da te upisu u knjigu drzavljana...

Last edited by vuxanne; 18.11.2011 at 21:20.
Reply With Quote