View Single Post
  #249  
Staro 07.01.2019, 22:55
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
I ja sam se nakon magistarskih prijavila da radim kao Asistent na fakultetu u rodnom mi gradu. Rekli su mi fali ti diploma (deli se 1x godisnje a ja odbranila magistarski u februaru, konkurs u martu, a diplomu dobih u decembru). Isto tako nekog su primili, kao i uvek konkurs je bio namesten za nekog ko im vec radi za dzabe.

Hvala im sto me ne primise. Mada, ko zna sta bi bilo do sada, neki drugi zivot...
da,

o ovome mi cini mi se mogao da napisem citav roman, ali na nekom drugom mestu. Sada pak, samo cu ukratko prepricati dogadjaj moje sestre (od ujaka).

Ona je kao odlican student 2001 primljena kao asistent na faksu u Srbiji. Posto su gnjavili oko magistarskog i doktorata a svi su bili u fazonu jeee ajmo na zapad na PhD ona se dogovori sa faksom da ode preko, obavi doktorat, pa posle da se vrati. Naravno sve je bilo na rec. Cak, prvu godinu je primala 60% nadoknade od faksa i naravno PhD grant preko.

I tako prodje prva godina i ona sve lepo studira preko, kad javlja joj se sefica i kaze ajde sad treba da se vratis, ako hoces da ti cuvamo mesto. Ova gleda, ne veruje, kakvo vracanje pa ja sam usred doktorata koji traje 3-4 godine. Kaze sefica, pa dobro ajd ako je tako javi nam se na isteku druge godine sta si resila.

Tu se ona dvoumila i lomila mnogo jer Srbija je ipak sigurica, kakva takva... Ali resi da ostane i dovede doktorat do kraja. Kad je doktorirala imala je ponuda da ostane i ostala je na kraju preko, ali ipak traila je i da se vrati u Srbiju. medjutim sefica je vec primila nekog drugog. A ta ista sefica postala je sekretar i min obrazovanja i trubila je na TV kako treba mladi da se vracaju, a ONA SAMA odbila je da vrati svoju bivsu koleginicu, a samo je u pitanju bio jedan potpis. To znama da je mesta bilo jer su brzo primili cak dva nova asistenta.

Ja sam hteo da je damo u novine jer sam po3.14zdeo, ali je sestra rekla. Ne, neka, pusti...

i nikad se naravno vise nije vratila u Srbiju.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote