Tema: USA Taxes
View Single Post
  #147  
Staro 28.03.2020, 18:43
Dovlagreeeen Dovlagreeeen je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2018
Poruke: 14
Smile

Postovani forumasi molim Vas za pomoc.
Iznecu moju situaciju pa ako neko moze da mi pomogne.
Pokusao sam da nadjem odgovor ali nisam uspeo, inace forum je neiscrpan izvor informacija
Usa administracija je naime odlozila prijavu income tax do 15.7. Ali i pored toga imam neke nedoumice.
Ja i supruga smo odradili activation trip u junu 2019. S obzirom da je za decu izdavanje vize odlozeno u prvom momentu, s njima smo isti activation trip imali krajem januara 2020. S obzirom na komplikovanu porodicnu situaciju, gde sam ja trebao da sada idem za USA i slozim i namestim zivot pre njihovog dolaska, a s obzirom na trenutnu situaciju sa Covid 19, sve je to odlozeno za jesen, nadam se da ce se sve smiriti, da imam prostora neki period pre dolaska mojih da se stabilizujem i kako vec sve ide, a da oni dodju bez rizika po status.
Ono sto me interesuje, s obzirim da smo supruga i ja aktivirali status polovinom 2019 godine ali nismo nista radili i USA, da li treba da prijavljujemo income tax ili bilo sta, prosto ne znam da li treba da prijavljujemo prihod koji smo ostvarili u Srbiji od kada smo postali LPR ili jednostavno nista ne raditi. Molim za one koje imaju saznanja na ovu temu da podele ovde ili private poruku svejedno. Hvala puno svima koji dele korisne informacije i cuvajte se svi sto se kaze. Srdacan pozdrav
Reply With Quote