Tema: Ulazak u SAD
View Single Post
  #4  
Staro 22.01.2009, 01:01
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Evo malo iskustva sa JFK-a oko procedure ulaska u US,mora se stati u red sa ostalima koji imaju obicne turisticke vize.Samo za US drzavljane je poseban red a svi ostali u drugi.Kada smo došli do zene koja odredjuje na koji šalter da odemo rekla nam je broj šaltera i otišli smo tamo.Gledao sam u tog smrada i odmah mi se nije dopao,belac,zalizane kose,cvikeri,namrgodjen.Kada smo trebali da pristupimo salteru on je izašao iz svog box-a i nesto blenuo po brojevima na tim box-ovima.Nikako da nam mahne da pridjemo(nas četvoro inače),nakraju sam ja prišao i dao mu koverte i pasoše.Tada se smrad iskezio kao hijena.
Smrad:Stajali ste u dva reda.(naravno bez dobro veče)
Ja: Ne,stajali smo samo u 16-om,kao što nam je i rekla zena na kraju reda.
Smrad: NE,stajali ste dvoje u 16-om a dvoje u 17-om,video sam.
Ja: Ne,to nije tačno.
Smrad: JESTE(skoro pa se dere),video sam.
Tu je već opasno počeo da mi ide na onu stvar
Ja: I dobro,šta hoćete sad od nas?Hoćete da se vratimo skroz na kraj reda?
Smrad: Hoću samo to da raščistimo
Ja: Dobro,raščistili smo
Onda smo se gledali pravo u oči jedno vreme da bi konačno smrad uzeo one koverte u ruke i besno počeo da cepa omot i da prebira po papirima,zatim je uneo podatke u kompjuter udario pečate napisao broj i procedio kroz smrdljiva usta:go there(to je bio neki office)tamo smo seli i sačekali jedno 15 minuta,onda smo dali otisak kažiprsta,i to je bilo to.Ni dobro veče ni doviđenja.
Sutradan smo na Manhattan-u otišli u SSO i podneli zahteve za SSC.
Eto tako je to izgledalo na JFK-u.Posle nedelju dana smo se vratili za Bgd kao što smo i planirali.
Svima ostalima želim bolju dobrodošlicu u USA.
Reply With Quote