View Single Post
  #5  
Staro 25.09.2010, 23:34
martinwerdel martinwerdel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.06.2009
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Dakle, ako mene pitas, I-134 ne da nije obavezan, nego ga uopste ne spominju nigde na zvanicnom sajtu - Instructions for Selectees: Civil Documents. Istina, cuo sam da ga neki ljudi koji su bili na intervjuu spominju na ovom forumu ali mislim da oni nisu bili "lutrijasi" nego su vizu ganjali po nekom drugom osnovu - nemoj me drzati za rec, proveri po forumu.
Kakav je proces? Koliko sam ja saznao, i mene to ceka kroz tacno mesec dana, dodjes ujutro u 9, oni te prozovu, udjes unutra, das im dokumente koja su trazili, i onda odes da bi se vratio za par sati na sam intervju (ako je sve bilo u redu sa dokumentima, platis oko 800 US$ po osobi), gde ti postave par pitanja, forme radi, najbitnije je da doneses sve sto su ti rekli - nista drugo ti nece traziti, garant. Onda ti udare vizu u pasos ili odmah ili t ostavis pasos u ambasadi a oni ti kazu kada da dodjes po njega ili ti ga posalju postom i to je to.
A neki koristan savet u vezi samog intervjua cu ti ostati duzan kada sam prodjem kroz njega a to ce se desiti pre tebe, mada u drugoj ambasadi (Budimpesta). Pisacu izvestaj o tome nadam se, sav pun sebe sa pogledom u buducnost... ili kao totalno izduvani balon (sto rekli puj, puj...ne daj Boze...)
Mozda se javi i neki Makedonac ko zna vise lokalnih detalja...
Zdravo Score,

Hvala na informacijama...Samo mislim da se intervju manje-vise razlikuje od ambasade do ambasade...kako sam procitao na forumu, pr. u Beogradu ne traze I-134, a u Skoplju su puno puta to trazili...Ja nisam aplikant na osnovi lutrije, ja sam na Empoyment based....
Ajde, cekam tvoje DOBRE vesti, pa da detaljno ispricas kako je sve proslo...

Puno pozdrava....
Reply With Quote