Tema: New Jersey
View Single Post
  #2  
Staro 28.03.2011, 23:27
antoniomk antoniomk je offline
Član
 
Datum prijave: 23.12.2010
US lokacija: Wappingers Falls NY
YU lokacija: Sveti Nikole
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oligoce Prikaz poruke
zdravo svima, ima li neko iz ovog mesta da kaze kako se zivi kako su cene i stanove u New Yersey-u? Ja i spuprug planiramo da idemo tamo....kako je za posao? kolike su kirije? dali se nalaze namesteni stanove bar krevete na primer ili mora da sve sami kupujemo?hvala
Zavisi kade vo Jersey, tamo kade sto se nasite stanovite se okolu 1000 (moze ke najdes i za 800 nesto na rapaganje). Sve e obicno prazno i treba da si kupes se pocnuvajki od krevet pa natamu. Kujnata i wc e se sto imas. Imate den koa lugeto frlaat od doma za pocetok moze nesto i da se pribere (kozni garnituri 4-5 godini stari moze da se najdat vo dobra sostojba kako za pocetok). Za rabota i nie so zena mi otidovme tamo vo Jersey ama e razocaruvacko e. Jas najdov na saat vreme vozenje posle mesec i pol a taa cekase so meseci... Potoa se selevme vo NY i uste edno selenje na sever pak vo NY taa najde rabota za 2-3 dena!!! i na dvete mesta.
Znam deka imate mnogu prasanja ama neam bas vreme da sedam i da pisuvam, javete mi se na skype dokolku ste vo moznost mnogu od iskustvata mi se svezi (dojdovme so lotarija pred neceli 3 godini) moze da vi kazam sve sto ve interesira.
Sto se odnesuva do I134 napravete napori da go dobiete no ne razocaruvajte se bi mozele samo da ve vratat dokolku go nemate no ne i da ve odbijat!
Reply With Quote