View Single Post
  #2  
Staro 15.06.2013, 06:28
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik plava princeza Prikaz poruke
Zivim u Americi vec godinu dana kao MBA student na F-1 vizi. Dobila sam na lutriji mogucnost za zelenu kartu. Informacije na vladinom sajtu su veoma konfuzne za adjust status procedure- tj. za one koji se vec nalaze u Americi a dobili su na lutriji. Da li neko ima iskustva kako se prijaviti za intervju i kako tece postupak u ovom slucaju, tj. ako je izabranik vec u Americi?
Copy/paste-iram samu sebe evo


Imas ovde na njihovom zvanicnom sajtu: http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html evo ceo link da vidis i odakle je izvor.

When the DV Selectee is Overseas or is Already in the U.S.- Next Steps are Different

Diversity visa selectee overseas >> Follow Steps 2 to Step 4, starting below.
Diversity visa selectee already in the United States >> When the principal (primary) diversity visa selectee is already physically present in the U.S., you may be eligible to apply to the U.S. Citizenship and Immigration Services for adjustment of status. Click Adjust Status to learn more.


i onda lepo klikni na Adjust Status pa prouci.

When the Diversity Visa Selectee is Already in the U.S.

Znam jednu devojku koja je tako. Ja cekam trenutno da mi jave iz Department of Labor-a sta su odlucili i jos I140 pa ako sve bude u redu idem i ja na Adjustement of Status. Trenutno sam ovde na H1B vizi, a u SAD sam dosla kao i ti na F1.
Reply With Quote