View Single Post
  #10  
Staro 23.03.2012, 17:26
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uveric Prikaz poruke
Hvala na odgovorima divni ste , problem je u tome sto devojka nije zaposlena a do tad ce diplomirati znaci nece imati nikakav status, sem tog sto poseduje nekretnine... I sto ce dobiti pozivno pismo od rodjaka. Kakve su sanse? Zaboravio sam da napomenem da je kao mala bila u USA verujem da to nema veze...
kad djevojka diplomira? Ako ima par mjeseci do diplomiranja, neka odmah ide da vadi vizu, najvjerovatnije ce je dobiti na 6 mjeseci, jer ima odlican razlog da se vrati: mora da diplomira (nije bas cesto da se neko ko je 4 godine studirao odluci da sve to napusti i ne vrati se iz Amerike je logika) Bilo bi jos bolje kad bi tacno znala datum diplomiranja, branjenja diplomskog.
Ja sam kad sam bila apsolvent i polozila sve ispite (juni) predala za vizu, CO pogledala index, pita kad ces diplomirati: moj odgovor da sam polozila sve ispite, i da mi je ostao samo diplomski koji planiram braniti u oktobru. Viza odobrena. Ali treba imati polozenu vecinu ispita ako ne sve. (a to se vidi po indexu)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote