View Single Post
  #9  
Staro 20.05.2015, 21:00
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
A pored toga sto kaze Magelan, znam za jedan primer gde je covek odbijen da udje u zemlju sa GC, jer je officer smatrao da je abandoned residency status. I nije pomoglo nikakvo ubedjivanje da poseduje kucu. Pa je morao da angarzuje advokata.

No dobro, ja sam sada naveo najgori moguci primer, ali morate znati da ulazak ili neulazak nazad u zemlju ili uopste u zemlju zavisi iskljucivo od sluzbenika, i ako vas on unese u kompjuter vi ste ga ugasili. I svaki je slucaj individualan.
Kao ja na primer kada sam se vracao nazad iz Srbije imao sam vise hrane i pica i kozmetike u koferu nego sto sam imao odece. Zenu pre mene je bukvalno izuvao, sva tri kofera koje je ponela je morala da raspakuje, ja sam bio odmah posle nje. Cekao sam pola sata na red, a dok sam gledao sta joj rade zbog dve cokolade i flase vina, ja sam se mislio u sebi, sad cu ja lepo dobrovoljno sve da predam i da im ostavim na poklon jer me nece pustiti. A samo su mi provukli kofer kroz skener i rekli dovidjenja.

Imate i dosta primera da ljude sa imigracionim vizama ne puste.

U svakom slucaju, nakon sto dobijete GC, mozete izaci a preporucljiivo je da ne ostajete duze od 6 meseci. Ako vas ista pitaju bilo je emergency.
Nasmeja me sad...čokolade koje sam nosila takodje ih namenila njima ako otkriju, no sve prošlo ok.
Reply With Quote