View Single Post
  #875  
Staro 31.08.2017, 20:38
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

@vlada33,
prednost zaobilazenja auto-skole je da ustedis pare. To vazi ako imas koga da te primi ovde u kamion i da te obucava. U tom slucaju polagaces na kamionu koji si vozio i to ce te sve kostati 50$ sa sve prethodno polozenim testovima.
Na poligonu prvo polazes pre-trip i to moras dobro da izucis. Mene su tu drzali sa pitanjima sigurno 15min. Brake check da demonstriras ti je obavezan. Posle radis basic skills ili po naski poligon, on se razlikuje od dmvija do dmv-ija. Imao sam voznju u rikverc strejt izmedju linija i posle toga 2 paralelan parkiranja, levo i desno i to je najtezi deo. Ovo pricam za poligon u Rockfordu. U Cikagu imas npr da pravis polukruzno oko cunja ali da ti tocak prikolice pridje sto blize cunju a da ga ne oboris ili da zaustavis kamion a da ti se branik zaustavi tacno iznad nacrtane linije.
U Cikagu su mnogo nadrkani ispitivaci za razliku od Rockforda gde je nevidjeno opustena situacija. Ispred mene je polagao Bugarin koji je pogazio sve cunjeve na paralelnom parkiranju i oni ga pustaju da nastavi, da proba opet, tek kad su cunjevi bili toliko izgazeni da su bili za rashod, oborili su ga.
Kad prodjes poligon ides na road test ali kad dodjes na tu poziciju, mozes opusteno da kazes da si polozio. Ovde su ulice siroke, sve ti je nacrtano, tesko mozes da pogresis. Ja sam konkretno vozio kroz selo izmedju njiva, vratio se nazad i odmah dobio cdl. Sledeceg dana sam vec bio otr.
Pozdrav i svako dobro.
__________________
maj'16--pocetnicka sreca
jun'16--poslat DS-260
mart'17-lekarski i ambasada
apr'17--BEG-IST-ORD
---------------------------
Pozdrav i puno srece svima, Zeljko.
Reply With Quote