View Single Post
  #18  
Staro 20.02.2018, 05:04
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Dovoljno da vam se oduzme Zeleni karton. Jedno pitanje za vas,jel vama uopste bitan zeleni karton? Po postovima vidim da nije
Inace ne bi postavljali ista pitanja samo u razlicitom kontekstu. Moderator vam je sve lepo objasnio.
Dobro pitanje,

Dok nisam imao GC, mislio sam da bi mi to bila jedna od najboljih stvari.

Odobrenje useljenicke vize mi je bio jedan od najradosnijih dana u zivotu.

Zelena karta je zgodan dobitak, ali i veliki gubitak! mora se odreci mnogih jako vaznih stvari u zivotu, najdrazih osoba i otadzbine, raskrstiti sa prethodnim zivotom se jednostavno mora pre nego sto se pocne novi zivot, a to trazi vremena i nije jednostavno, nekom vise nekom manje treba vremena... meni Amerika nije ni draga ni prijatna za zivot ali je uredjena drzava, Srbija mi jeste i draga i jako prijatna za zivot npr, ali je neuredjena drzava.

Dal mi nesto znaci zelena karta, osim sanse da imam dobru platu (ali i ogromne troskove zivota koji idu uz dobru platu i zdravstvenu, socijalnu nesigurnost) nista vise mi ne znaci.

Tako da, ako mi je oduzmu, ok, gledao bih da se ovde pametnije organizujem a od zelene karte vise ne bih imao glavobolju i gledao bih da uzivam u mnogo kvalitetnijem zivotu nego tamo sto se zivi (po meni bitnim kriterijumima koje imaju uticaja na kvalitet zivota).

Ako mi je pak ne oduzmu, nakon nekog vremena cu biti reseniji i spremniji za zivot tamo.

Zato se raspitujem o iskustvima ljudi koji dolaze 2-3 meseca godisnje na letnji odmor, koliko puta (godina) im je to poslo za rukom i koje su razloge navodili ako ih je neko nesto pitao na ulasku.

Izvinjavam se moderatoru i ostalima ako sam malo dosadio.
Reply With Quote