View Single Post
  #14  
Staro 04.12.2009, 09:11
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Moj zadnji komentar je namenjen svima koji su me danima ubedjivali da nije nikakav problem pronaci posao u USA. Ako ti nisi u toj grupi ne znam zasto si se osetio prozvanim?
Neznam kako nisi premitio celu armiju blefera i demagoga, koji samo prodaju pricu kako je u Americi sve med i mleko, kako samo treba da dodjes i za mesec dva nalazis posao, kako se zivi super i pare se ne trebaju donositi. A cim ih upitas bilo sta konkretno, odmah pocinju kukati, zapomagati i grebati. Pocinu se pozivati na nekakva prava da zive kako im je drago, a da niko od njih ne kaze ko to pravo uzurpira. Ja samo zelim da stvari nazovemo pravim imenom i da lepo kazemo sta je istina. Ma koliko to bilo bolno!
Tako da ja celo vreme ponavljam (neznam kako nisi shvatio) da ja samo zelim pomoci. Ajde da te nesto pitam konkretno.
Ti rece da si u Sarajevu, planiras da ides u USA. Neznam dali si vec bio, ali da pretpostavimo da nisi i neznas skoro nista o zivotu tamo. Onda dolazis na ovaj forum i nadas se pronaci nekakve informacije, koje bi tebi valjale. E sad ovde naletis na dva suprostavljenja misljenja. Jedno misljenje koje zastupaju vecina blefera i demagoga, a to je kako je tamo sve super, kako ti netrebaju pare kad dolazis, kako te odmah ceka posao. Imas drugu filozofiju, koju zastupam ja i mozda jos nekoliko diskutanata. Da nije uopste lako na pocetku, da je bolje poneti sto je moguce vise novca, da se dobar posao trazi malo duze. Da je ciscenje wc-a klosarski posao i da takvih poslova mozda i ima, ali nevaljaju kurcu. Da je zdravstvena zastita skupa, da su skole skupe i da si bez para niko i nista. Onda jednog dana ti dodjes ovde, nisi poneo nesto para, nadas se dobrom poslu odmah. Nisi popravio zube pre dolaska, vec moras u staru da potrsis 500-1000$ za zubara. Verovao si da ces se odma snaci i uklopiti, pa si mozda poveo i trudnu zenu. E onda ces videti moj druze, ko ti je mislio dobro. Ko je hteo da ti pomogne.
Pa zar ne citas debilne komentare, da je ciscenje wc-a dobar posao. Pa zar nisi procitao sta kazu kad ih pitas kolko je kafa, a kolko izlazak u restoran. Na svako pitanje o necemu sto oni sebi ne mogu priustiti, pocinju zapomagati ko da si poceo zive da ih deres.
A onda se pojavljuje nekakav lik (iz one grupe kojima je tamo sve ko u raju) koji je tamo vec duze vremena i postavlja pitanje trazenja prvog posla i konstatuje kako to i ne ide bas lako.
Reply With Quote