View Single Post
  #16  
Staro 04.12.2009, 17:57
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Dajte ljudi, ostavite se vise tog WC-a.
Nekoliko puta sam bio rekao, sto sebe odmah osudjujete da je to sve sto mozete. Ja sam eto dobio posao pre nego sto sam dosao, ima jos 2-3 takvih na forumu. Neki su ubrzo nakon dolaska nasli posao u struci. Moja zena iako je radila za americku firmu....trebalo joj je 9 meseci da nadje posao prodavacice, a jos je u potrazi za normalnim poslom. Svakog ceka drugacija sreca i ne moze niko da kaze kako ce ti biti. Niti moze neko da kaze da li ima poslova za ovu ili onu struku. Sve zavisi i od osobe i od srece koja ga ovde ceka. Da je kocka...kocka je, ali sa ipak malko sracunatijim rizikom. Fakat je da covek, ako nema nikoga ovde za pomoc i sl. i nema posao, treba da racuna da dolazi ovde da proba. U smislu, novac koji nosis namerio si da potrosis u potrazi za boljom buducnoscu. Da li ces ga potrositi i vratiti se nazad, ili ces uspeti da se snadjes, ili ces cak uspeti naci dobar posao vec kroz mesec dana i ubrzo to povratiti.....niko takve informacije ne moze da ti da.
Juce sam bas bio na jednom predavanju o trazenju investitora za privatni biznis. Tu nam je covek prikazivao razne grafofe kako sve otislo po K ove i prosle godine. Ali isto tako je napomenuo da su predvidjanja da ce sledeca biti veliki bum kakav jos do sada nije vidjen. Da li ce biti tako ili ne.... ne znam. Ali se moze desiti da vec iduca godina bude zlatna po pitanju trazenja poslova. Oni sajmovi sa snimaka izgledaju sada tako, moja zena to moze da potvrdi. Opet...to ne znaci da ce sutra biti tako.
U svakom slucaju, moj savet je traziti posao u onome u cemu si strucnjak. Velike su sanse da ces taj posao naci mnogo pre nego ciscenje WC-a. Nije ni to ciscenje WC-a jednom belcu posao koji se lako nalazi. I amer gleda da zaposli nekoga ko ce mu za 4$ na sat biti tu sledecih 10 godina, a ne neko ko ce da mu kidne cim se pronadje bolja prilika.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote