View Single Post
  #17  
Staro 06.05.2019, 01:30
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Upozorenje:

Informacije prezentovane na ovoj temi su vecim delom netacne, pogotovo kada je oporezivanje u pitanju. Postoji razlika izmedju operezivanja "Capital Gain" za razlicite vrste "assets" - konkretno, ogromna je razlika izmedju Real Estate i Stocks. Pasive i Active gain je takodje bitan, kao i ulaganja, koji je osnov prijavljivanja poreza, exceptions (pogotovo promene sa TCJA of 2017 i pravilima od 2018 do 2025). "Tax Planning" je vazan kod svih investicija i projekata, pa tako i kod renoviranja kuca (House Flipping).

Tema se nadgleda.

Sup.Mod.
Zvucis kao moj knjigovodja koji voli da objasni na pola strane a da ništa konkretno ne kaže

Slažem se da je računanje bilo kog poreza vrlo individualna stvar i zavisi od mnogih činilaca.

Namera naše diskusije je da se skrene pažnja, da ova vrsta posla nije kao u TV show gde sve ide po loju i svi žive srećno do kraja života.
To je biznis kao i svaki drugi, koji zahteva poznavanje više oblasti, od poznavanja marketa, gradjevinske struke, biznis principe i nešto sreće povrh svega.

Jedino sto mi nije jasno, koje su to informacije koje smo mi delili a da velikom većinom nisu tacne? Pretpostavljam procenti capital gain koje sam pomenuo? To su bili brojevi su bili primenjivi na moju situaciju ( sto sam jasno i napisao). Postoji još niz troškova koji su prisutni u bavljenju ovim poslom, koje nismo konkretno pomenuli.

I na kraju termin renoviranje kuće i house flipping nemaju isto značenje, samo mogu biti povezani u odredjenim slučajevima. Većina ljudi koja se povremeno bavi time (pokušavajući da zaradi dodatno van svog osnovnog posla) i ne plati capital gain jer kuću koristi odredjeno vreme kao primarnu adresu.
Reply With Quote