View Single Post
  #23  
Staro 02.11.2012, 10:35
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Pisalo se već negde, ali dobro je za ponoviti.

Ne mogu više da gledam i slušam ovu zemlju. Pre neku noć su mi (zaštićena vrsta) ukrali katalizator sa auta. To mi je poslednja kap koja je prelila čašu.
Jednostavno ne mogu da prihvatim činjenicu da živim u državi gde mi je zabranjeno da se odbranim i sačuvam svoju stvar. Zapravo, zašto bih to morao i da radim uopšte!?
Država je spičkala pare, nema veze, dižemo poreze. Mega lanci dignu cenu hrane za 20%... A plate? Iste kao i pre 10 godina. Samo sada za 100 dinara ne mogu više da kupim 2 mleka, 2 hleba i pavlaku...
Srbija je odšetala lakšim putem. Razvila je homofobičnu huligansku mašineriju. Na sve odgovara na taj način. Ne žalim slučaj, nisam jedan od njih.

E zato. Kada sam bio u USA 2011 godine, shvatio sam koliko mi je bilo LAKO i LEPO živeti taj period. Lepo sam zarađivao i nije mi bio problem plaćati smeštaj, hranu, izaći na pivo i večeru... Npr u SvrBiji nisam doživeo da veći trgovinski lanac organizuje cookout, u onom slučaju roštilj za celo mesto i okolinu, dokle god ima ljudi od 9-19h i da ništa ne zafali (ni od cuge ni od klope).

Da ne širim dalje, srbija je razlog. A US sam davno zavoleo i potvrdio kada sam bio.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote