View Single Post
  #294  
Staro 28.01.2019, 19:30
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
није ми намера ни да те обесхрабрим ни да те охрабрим... изнећу неке чињенице, везане за чикаго...
дакле, минимална сатница је $10 а требало би од данас, 1. јула да буду $10.5.. али то не мења много битно ствари...

под претпоставком да радиш 40 сати недељно, од чека ће ти остајати највише $350 (моја жена ради за $12 на сат, после таксе и здравственог осигурања за њу - ја плаћама за себе- остаје јој $366).
најјефтинији могући стан у чикагу, мислим на нормалне делове чикага, дакле неки студио (то ти је по српском једнособан стан, дакле соба,кухиња, или соба са кухињом, купатило и остава за ствари) не може да се нађе испод $600. даље... за аутобуски превоз месечна карта је $100. зависи где би радила, можда ти више од овога не треба, мислим на ауто... ако ти треба ауто... то је већ друга прича.. и пуно више $$$.
храна... генерално није скупа али и то зависи како ћеш да се храниш... пример, галон (3,785 литара) млека је око $2 до $2,5 али исти тај галон органског млека је $6-$7...ја и дан данас не знам колико трошимо на храну... никада се нисам ни трудио да рачунам...
вероватно ће ти требати неки интернет у стану... дакле око $40-$50 месечно минимум... за телефон... без интернета има и за $20 месечно, а да ваља неки пакет са интернетом треба око $40 месечно...
ти не можеш да делиш стан са цимерима, дакле цео трошак стана иде теби... за здравствено осигурање веровљтно не мораш много да бринеш, ако имаш мала примања онда то неће бити велика цифра..
ако не знаш језик, нећеш имати могућност не знам каквог избора послова...па и ако га знаш, није баш тако једноставно доћи до боље плаћеног посла, али то зависи и од људи..
пример, моја другарица са енглеског, из сомалије, овде је већ 7 година... од првог дана ради као спремачица у трамповом хотелу у даунтауну, сада има $18 на сат, а мислим и да је стартовала пре 7 година са $14 или $15 на сат... има два стана, у једном живиса породицом а други издаје...
одећа и обућа могу релативно јефтино да се набаве, зависи где купујеш..
не знам како би било за сина, али ваљда су јавне школе бесплатне... не знам да ли би могла да нађеш нешто у струци... можда тамо може да се нађе боље плаћени посао..
даље, могу се радити и два посла и тако заадити додатно пара... али, колико ћеш онда бити са сином? а и њему ће требати воље и времена да се уклопи...
понављам, не желим да те обесхрабрим, само износим чињенице... нека још неко напише како стоје ствари и да ли ја грешим...

не знам да ли сам овим што сам написао нешто помогао...
Milice, prošlo je više od godinu dana od vašeg "vaganja" da li i kako otići i traženja saveta. Dobri ljudi su Vam ovde napisali svoje mišljenje, smernice, savete. Jel ste uspeli da se snađete sa sinomom u toj strašnoj Americi? Jel možemo da čujemo neku insiprativnu ili poučnu priču jer kao samohrana majka koja nije baš najbolje stajala sa Engleskim u startu, sigurno postoji neka zanimljiva priča!
Reply With Quote