View Single Post
  #2  
Staro 09.10.2015, 18:09
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Evo i naseg iskustva iz USA ambasade u Sarajevu

Dosli smo do ambasade oko 13:10h, i pitali smo onog policajaca da li mozemo da sacekamo i objasnili koji je razlog naseg dolaska. Predali smo mu pasose i onaj papir gdje ima termin i mjesto zakazanog intervijua. Poslije provjere rekao nam je da udjemo radi fizickog pregleda jedno po jedno ( skeniranje , odlaganje telefona torbica itd.). Obavezno iskljucite telefone i ponesite novac sa sobom za placanje troskova vize. Onda nam je receno da predjemo u drugu zgradu i tamo ima jedan policajac ( veoma su prijatni i komunikativni), uzeli smo broj i sacekali dok ne budemo prozvani.


Cekali smo oko 15 minuta dok nas nisu prozvali ali su bili tacni 13:30h kada je zakazan interviju .


Kada su nas prozvali sluzbenica je trazila nasa dokumenta koje smo trebali da donesemo:

- Uvjerenja iz suda i policije
- Diploma iz srednje skole
- Rodni list
- Vjencani list

Za suprugu

-Uvjerenja iz suda i policije
- Rodni list
- Vjencani list

Supruga je ponijela i diplomu ali nija trebala.

Pitala me je ime oca, majke i ona standardna pitanja, da li sam zaposlen itd
Rekla mi je da sjednemo i sacekamo da nas pozove konzul

Konzul nas je prozvao poslije 5 minuta i rekao da dignemo desnu ruku i da se zakunemo da je sve istina u dokumentima i poceo da prica sa suprugom oko ponistenja poslovne vize ( supruga je bila na interviju za poslovnu vizu prije 14 dana i putuje pocetkom novembra u USA) , govorio je da je ovo specifican slucaj i da se to ne desava tako cesto posto nije moguce da se udje u USA po dva osnova ili sa dvije vize. Prilikom naseg interviju konzul je objasnjavao ovaj slucaj jednoj " pripravnici " kojoj je revnosno sve zapisivala. Rekao nam je da je najbolje da odlozimo viziranje za mjesec dana kada supruga se vrati iz USA , tako da cemo opet u Sarajevo pocetkom novembra mjeseca . Mi smo ga pitali da li to znaci da smo dobili vize on je rekao da to nije upitno i da nam iskreno cestita. Ljudi ovo je cista formalnost , najbitnije je da ste izvuceni

Sta da Vam kazem nasoj sreci nema kraja i mogu da svima da pozelim srecu
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY