View Single Post
  #27  
Staro 27.09.2012, 09:28
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aristotel Prikaz poruke
pa ja da sam ostao tamo u srbiji pa ja ne bi za nedelju dana mogao zaraditi ni 300 evra" u tom trenutku ja zanemeo, jer on ne zna da sam ja u srbiji, a meni neka gorčina u grlu, steglo se, ne mogu da progovorim, izadjem napolje od muke, znam da ne smem da mu kažem da sam ja u srbiji i da je to moja cela plata za mesec dana, a ja mu te pare napravio a on se tako sprda.... ja tada izasao iz offisa, a ono sunce zalazi, negde oko pola 9, pa mi došlo da plačem od jada, gledam sunce i već godinu dana radim tako, nisam mogao da se setim kad sam zadnji put video da sunce zalazi uvek drugu smenu radim ( za nas vaskrs, za naš bozić, za sretenje..)

od tada našoj državi srbiji želim "DUG ŽIVOT I TEŠKU BOLEST"
2001 sam procitala oglas u novinama, jako genericki: trazim masinskog inzenjera sa znanjem Pro/Engineer-a. Bila sam peta godina i to mi je zvucalo smesno jer nisam nikad cula sta je to do tad. Kum trazio posao konobara, ja reko aj da okrenem cisto iz sprdnje, prvo sto nisam inzenjer nego inzenjerKA a drugo sto mi smesno to pro inzenjer. Kad ono covek, kum nekog naseg u Kanadi kome treba jeftina radna snaga da mu radi poslove odavde u tom modernom 3D. Kancelariju otvara u NS, nama 200 evra, a tamo onom u Kanadi ne znam koliko... Platili su mi trening za taj ProE u Beogradu, bilo je to oko 500 necega, da li bio evro ili marke zaboravila sam. Uradile smo mu nas dve prvi projekat, neki redizajn necega da ne tupim nije bitno u prici... Evo nadjoh firmu klikni. Elem, u medjuvremenu nas obe dobismo posao (stalan, drzavni, prosveta) i odustasmo jer ovaj sa kojim smo pregovarale nije imao ama bas pojma da nam kaze kako sta jel je bio totalni duduk za tu struku. Ali mi je to iskustvo vredelo, drzala sam taj softver prvih pola godine na faksu ljudima iz industrije i ostalo je istorija, sad sam profesor u SAD.

Elem hocu da ti kazem mislim da znam kako se osecas, meni nije bilo bas godinu dana, bilo je pola, ali to mi je bilo iskustvo zlata vredno...
Reply With Quote